Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

AdWork Media

Дискусија во форумот 'CPA' започната од Korunovski, 7 Мај 2013.

 1. Korunovski

  Korunovski Активен член

  Зачленет:
  4 Март 2013
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  11

  КОНЕЧНО-многу фала до @stefan_v за помошта.
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,021
  Допаѓања:
  848
  Со среќа! сподели кои методи ќе ги користиш во иднина..
  Мејл адресата, името како и ID се тргнати.
  Запомни дека ИБиз го посетуваат и менаџерите кои работат за CPA сајтовите, така да споделување на информации и не е баш добра идеја.
   
 3. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Добро е што ме послуша. :)
  Со среќа! :D
   
 4. Korunovski

  Korunovski Активен член

  Зачленет:
  4 Март 2013
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  11
  Kako da ja pregledam ponudata dali raboti i sve toa,ako e od neprifatena drzava? osven proxy i vpn dali ima nesto plugin shto bilo
   
 5. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Па proxy и VPN ти е најдобро. На некои понуди има и да ја прегледаш мислам али не сум сигурен дека е на сите понуди така. :)
   
 6. Korunovski

  Korunovski Активен член

  Зачленет:
  4 Март 2013
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  11
  Да не знај некој како да ставам контент лок на блогер.Го paste кодот и никогаш ништо не излегва???
   
 7. darky

  darky Активен член

  Зачленет:
  26 Февруари 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  74
  Ако си почетник би ти предложил да користиш линк локер опцијата...
   
 8. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  За контент лок ти треба многу трафик. Ако 2000+ универзални посетители дневно тогаш можеш да ставеш конент лок. Ако не користи линк локер
   
 9. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Што туку се регнав на AdWorkMedia и чекам одобрување..

  Ме интересира за почеток кои би бил добар метод да го спроведам?
   
 10. darky

  darky Активен член

  Зачленет:
  26 Февруари 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  74
  За почетници YT, најлесен начин да дојдеш до првиот $... имаш еден куп туториали по блекхет форумите!
   
 11. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Дај нешто примери или ако има нешто на форумот...

  поздрав
   
 12. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  па побарај малце има еден куп CPA методи со YT.... се на готово чекате... што деца ке бевте....
   
  На darky и LaFea им се допаѓа ова.
 13. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  И тоа големи деца :) истата работа што ја има кај сите форуми онај со најмогу постови се знае па мора да даде критика :) Па ете и сам си напиша во пораката побaрај и ете барам :)

  Муабетот ми беше да даде некој линк од форумот каде сме моментално, пошто ко нов член не најдов тема за CPA со AdWorkMedia некој пример..
   
 14. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Имаш на форумот повеќе постови, исчитај ги и ќе видиш што и како иде. :)
   
  На MindHunter му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
 16. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Абе не сме сите паметни ама ај ќе се изучиме..
  зато сме тука да си помагаме :)
   
  На Goranski му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Elena94

  Elena94 Нов член

  Зачленет:
  22 Јули 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  дали adwork media бара влог кога ке се регистрираш итн?
   
 18. Jovan

  Jovan Нов член

  Зачленет:
  12 Февруари 2016
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  3
  Знам дека е стара темава, но доколку некој друг бара, може да ве прифатат без веб-страна, но сепак ќе ви треба после.
   
 19. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  За тие што работат со Video's или Social не користат веб-страни или блогови. За да ве прифатат треба да го исконтактирате Support тимот и да им објасните на кој начин би заработувале.
   
 20. Jovan

  Jovan Нов член

  Зачленет:
  12 Февруари 2016
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  3
  Финтата е дека со веб страна има помалку шанси да изедеш бан, така да јас пример стално праам веб-страна, зашто мојот домен знам дека никој не го спамирал. :D
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: