Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Adsense

Дискусија во форумот 'Почетник си?' започната од Kasabian, 23 Септември 2015.

 1. Kasabian

  Kasabian Нов член

  Зачленет:
  23 Септември 2015
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  2
  Здраво луѓе, ја отворив темава затоа што на ниедна предходна за адсенсе не можам да коментирам, не знам зошто ако можат нека средат модераторите.
  Aj сега да ве испозамарам јас малце :D значи сакам да почнам да работам адсенс па да ве прашам неколку прашања. Како стои играчкава во моментов (дека прочитав не вредело у мк да се почнува) вреди ли да се почне? Кој се условите што гоогле ги поставува за да ја поврзеш вебстраната со адсенсот? Како стигнуваш до парите прочитав на предходниве страни нешто чекови? И за крај имам фб група со околу 10 000 фанови, и сметам дека социјалните мрежи се клучни за посетеноста на вебстраната ... точно е воа или во заблуда сум јас? :D
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  10.000 ама какви фанови? USA/CA/UK/FR ili Makedonci/srbi/alb/bug ?
   
 3. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Да и мене ме интересира во врска со исплатата, дали може преку wire transfer или само преку чек е можно да се исплаќа?
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  може преку wire
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ri4i

  Ri4i Нов член

  Зачленет:
  1 Октомври 2015
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  И тоа како се важни социјалните мрежи..Неколку лажни профили, оди во групи постирај линкови и гледај како се полни касата
   
 6. Infamous

  Infamous Член

  Зачленет:
  8 Јули 2013
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  31
  прв пост, каса полни :gangnam::p:D:eek:
   
 7. Ri4i

  Ri4i Нов член

  Зачленет:
  1 Октомври 2015
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  добро е чувството а? лапај парички :ziveli:
   
 8. nikola8

  nikola8 Член

  Зачленет:
  3 Март 2014
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  18
  Професија:
  Marketeer
  Па дај пофали се да ја ѕирнеме страната :)
   

Сподели: