Adsense..

Bontino

Член
Зачленет/а
9 јануари 2013
Мислења
46
Реакции
1
Дали можи да се направи на веб страната кога ќе влези некој пред него да излегува реклама од адсене како што има на некои мак. страни?
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
тоа е против правилата на адсенс. тие реклами што ги има на мк страни не се од адсенс
 

Bontino

Член
Зачленет/а
9 јануари 2013
Мислења
46
Реакции
1
тоа е против правилата на адсенс. тие реклами што ги има на мк страни не се од адсенс
Знам дека тие реклами не се од адсенсе но си мислев дека можи да се намести и со адсенсе така
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Да не отварам нова тема... и тоа како на филмовизија, било кај да кликне, исто како да клика на реклама ? Како се праве тоа ?
 

MaximuSR

Нов член
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
33
Реакции
9
Да не отварам нова тема... и тоа како на филмовизија, било кај да кликне, исто како да клика на реклама ? Како се праве тоа ?
pop-under кој се активира при клик со адсенсе неможе да го правиш ова но некој други компании ти дават готов код и само го ставаш таму кај што сакаш да работи. Пример https://www.epicgameads.com/ нуди ваква опција
 
  • Like
Реакции: kon
На врв Дно