Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Адсенсе верификација со код.

Дискусија во форумот 'Почетник си?' започната од Ilishev, 6 Август 2013.

 1. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Сакам да прашам дали му се има на некој десено да не му стигнал кодот за верификација? На 30-јуни ми беше генериран код за верификација и истиот пишува дека ќе ми биде испорачан во рок од 3-5 работни денови. Помина 1 месец сеуште не е верифициран мојот акаунт, проверив да немам грешка со улица, град, држава, име ... но се ми е во ред? Дали може да се праша во пошта дали е примено вакво плико т.е да проверат на нимните компјутери? И дали постои можност кодот да биде испорачан по брза пошта и сето тоа јас да си го платам. Сакам да си го верифицирам акаунтот што побрзо бидејќи минатиот месец направив 500 евра а овај имам за 5 дена 150 евра :/ Велат дека најмногу може да се испратат 3 кодови а јас на 30 јули генерирав уште 1 за секој случај овој ако не стигне, и ако не го верифицираш, акаунтот ќе ти биде замрзнат :(
   
 2. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  колку дена поминаа?

  не се секирај, сигурно нема да стигне за 5 дена. почекај малце
   
 3. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  да мене не ми стигна, после извесен период ке можеш да генерираш пак пин, на вториот пат ми стигна за 2 недели...

  не се секирај ке ти стигне... и после сите пари наеднаш ке те освежат, мене првиот чек ми беше 780 еур... 3 месеци
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Се надевам дека оваа недела ќе стигне овој стариот, инаку генерирав нов на 30 јули :)
   
 5. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  дали ти стигна пинот?
   
 6. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Да да... стаса на 13 а пошто порачав уште еден и тоиј стигна за 10 дена
   
 7. necinovv

  necinovv Нов член

  Зачленет:
  3 Февруари 2014
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Имам една молба до вас.. ке може некој да ме упати во Ад сенсе?
   

Сподели: