Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Ads-реклами во веб-сајт (wordpress,blogspot)

Дискусија во форумот 'Блогирање' започната од OuttheWoRlD, 19 Декември 2018.

 1. OuttheWoRlD

  OuttheWoRlD Нов член

  Зачленет:
  19 Декември 2018
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите другари.
  Сакам да ставам реклами во еден блогспот со македонски реклами дали може?(за еден месец ќе земам и домен)
  Прашањето мие доколку можам да ставам македоснки реклами во мојот така наречен веб-сајт?
  еве линк од мојот блогспот ќе ви бидам благодарен.
   
 2. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  37
  Секакви реклами можеш да ставиш, вклучувајќи и македонски.

  Сепак, води сметка за квалитетот на содржините кои ги објавуваш доколку сакаш да бидеш прифатен од компаниите / сервисите кои ги нудат рекламите.
  Неоригинални статии, пиратизиран софтвер и слично... не се баш омилени кај "ads companies".
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Блогот ти е странски така да јас одма би аплицирал за адсенс кои мислам дека ќе одат по лесно во процесот на аплицирање јер на блогспот.

  Инфолинкс не знам колку се добри еднаш ги користев и ептен “гнасни“ реклами така да јас би ги тргнал, доколку сакаш други да користиш стави си content.ad.

  Јас не би ставал македонски реклами.
   
  На OuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. OuttheWoRlD

  OuttheWoRlD Нов член

  Зачленет:
  19 Декември 2018
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Д
  Друже ми е страв да не ме одобрат од Адсенсе по што користам и youtube monetization,за посетители имам многу но не се насочени кон мојот веб-сајт (блогспот),
  поради PPD имам направрено што симнуваат мн.луѓе.
  Ќе одам на content или propellerads??
   
 5. OuttheWoRlD

  OuttheWoRlD Нов член

  Зачленет:
  19 Декември 2018
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пробав на content.ad Нешто не е во ред несака да се регистрира ..?(Идеја некоја).
   

Сподели: