• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Ads-реклами во веб-сајт (wordpress,blogspot)

OuttheWoRlD

Нов член
Зачленет/а
19 декември 2018
Мислења
7
Реакции
0
Здраво на сите другари.
Сакам да ставам реклами во еден блогспот со македонски реклами дали може?(за еден месец ќе земам и домен)
Прашањето мие доколку можам да ставам македоснки реклами во мојот така наречен веб-сајт?
еве линк од мојот блогспот ќе ви бидам благодарен.
 

Conan

Член
Зачленет/а
30 јануари 2013
Мислења
81
Реакции
37
Секакви реклами можеш да ставиш, вклучувајќи и македонски.

Сепак, води сметка за квалитетот на содржините кои ги објавуваш доколку сакаш да бидеш прифатен од компаниите / сервисите кои ги нудат рекламите.
Неоригинални статии, пиратизиран софтвер и слично... не се баш омилени кај "ads companies".
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Блогот ти е странски така да јас одма би аплицирал за адсенс кои мислам дека ќе одат по лесно во процесот на аплицирање јер на блогспот.

Инфолинкс не знам колку се добри еднаш ги користев и ептен “гнасни“ реклами така да јас би ги тргнал, доколку сакаш други да користиш стави си content.ad.

Јас не би ставал македонски реклами.
 

OuttheWoRlD

Нов член
Зачленет/а
19 декември 2018
Мислења
7
Реакции
0
Д
Блогот ти е странски така да јас одма би аплицирал за адсенс кои мислам дека ќе одат по лесно во процесот на аплицирање јер на блогспот.

Инфолинкс не знам колку се добри еднаш ги користев и ептен “гнасни“ реклами така да јас би ги тргнал, доколку сакаш други да користиш стави си content.ad.

Јас не би ставал македонски реклами.
Друже ми е страв да не ме одобрат од Адсенсе по што користам и youtube monetization,за посетители имам многу но не се насочени кон мојот веб-сајт (блогспот),
поради PPD имам направрено што симнуваат мн.луѓе.
Ќе одам на content или propellerads??
 

OuttheWoRlD

Нов член
Зачленет/а
19 декември 2018
Мислења
7
Реакции
0
Пробав на content.ad Нешто не е во ред несака да се регистрира ..?(Идеја некоја).
 
На врв Дно