Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

3D Филм проблем

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од talevskiboss, 1 Февруари 2013.

 1. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Имам телевизор кој има опција за 3D, ставив и превод во фолдерот со филмот но нигде нема опција за превод а ни автоматски не го активира преводот, дали некој знај шо да напрам?
  Фала.
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Да кажеше што тв имаш, дали преводот т.е фајлот има исто име со филмот? дали преводот е со ,srt екстензија или некоја друга? Од мое искуство знам дека ST телевизорите имаат чуден проблем баш со ова со преводиве и филмовите.
  Направи го името на филмот и преводот исто, и истите да бидат во ист фолдер.
  Пример:
  Gladiator.avi
  Gladiator.srt
   
 3. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  LG Cinema 3D е телевизорот, ќе пробам така и ќе пишам.
  Фала уште еднаш. :)
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  LD Cinema 3D
  LD Cinema 3D
  LD Cinema 3D
  LD Cinema 3D
  Дај прати линк од кај го купи, баш ме интересира цената. 42" е?
   
 5. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Не ми прај мајтап, брзав :p. Плус го сменав истата минута.
  Утре ќе ти кажам, да прашам прво.
  42" е.
   

Сподели: