Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

22 младич достигнува до £300 000 и паѓа на -£5000

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Ilishev, 16 Март 2014.

 1. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  На BHW наидов на еден интересен дневник кој гласи вака:
  £300 000 до -£5000 | Следете ме како повторно ќе заработувам

  Членот adam.jn кој има само 22 години на BHW направи дневник во кој напиша дека од заработените £300 000 влегол во -£5000. Парите ги потрошил на коли,мотори,облека,компјутери,жени (истите ќе ги видете на линкот подолу) и тн.. И кога повторно се обидел да почне да заработува, напротив ништо не му одело.
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  _____________________________________________
  Ова е еден од полошите примери како треба да се потрошат заработените пари. Ова го доживеав и јас бидејќи во изминатата година заработив солидна сума и сите пари ги трошев на слични работи како и горенаведениот младич. Се додека не ми дојде a'клот да инвестирам во нови страни.
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  не зезај, не се до толку залудно потрошени пари, барем го изживеал животот. Глупо е да ги потрошиш на коцка и дрога.

  бтв, бемвињата се партали
   
  На conArtist му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  хехе браво за него што направил толку пари али па се зезнал што ги потрошил така... али како што гледам он ги направил тие пари у 2010 а тогаш беше далеку полесно за работење со гоогле или фб па и сите други начини за заработка... а сеа нормално дека му е потешко зашо на сите им е потешко да направат пари со овие update што ги прват search engines ...
   
 4. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Лошо е што престанал да работи, другото мислам дека се му е океј, гледај купил и коли и се дури и му изнајмил куќа на семејството... секоја му чест за заработените пари.
   
 5. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Едитирав знакчето од $ во £ пошто нели фунтата итекако е поголема од доларот, а на дечково парите му се во фунти(Од UK е).
  Инаку тоа што направил пари, па му било тешко епа потешко е сега од 2010-та, ама да се надеваме дека ќе биде! :D
   
 6. buli

  buli Член

  Зачленет:
  31 Јануари 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  13
  Интересно. Од вакви примери, иако може да не се вистинити, може да научиме многу.
   
 7. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Не ги потрошил на лош начин... уопште, според мене барем... Купил куќа на родителите... далеко од оноа што не треба да се прави...
  И јас да сум како него, тие пари, толку 300 илјади фунти, ке си ги ставам у банка, и од камата ке живеам до крај на живото :D
   
  На FiliP.D и igor.89 им се допаѓа ова.
 8. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  а ако ти пропадне банката или те сјебе инфлација ке те зеам кај мене на мешалица за малтер... :gangnam:
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Ова дефинитивно е најлош начин да се потрошат тие пари. Парите ги имаш моментално, ако не инвестираш во нешто што подоцна ќе ти носе некој денар знај дека во глупости си ги потрошил. И што сега кога имал коли, мотори кога нема 2$ нафта или бензин да им ставе :D
   
  На stefan_v, kiko и Аце им се допаѓа ова.
 10. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Интересна тема, ова е добар совет за тие кои заработуваат да знаат како да ги инвестираат парите.
  Инвестирање во нови методи, нови начини на заработка ќе доведе до поголем профит. Секако тука треба да се внимава во која област ќе се инвестира, ама трошење голема количина пари на глупости кои тие исти пари си ги заработил со мака е многу ступидно што би рекол Кили.
   
 11. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Може ли помошен багерист ? Кај шо не може багер, јас со лопата B|

  Можда сте у право... ама па ако не уживаш со парите шо ги имаш... шо ке ти се тогај ? :/
   
  На dorco му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Тоа неговото е како Македонците во Швајцарија 1 година ќе биде како роб, а кога ќе си дојде во Македонија 10 дена ќе изиграват миљардери
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Јас пошто сум тежок хедонист обично пола трошам пола инвестирам. Не е во ред така, ама тоа е...
   

Сподели: