1 година ИБиз :)

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Па господа денес ИБиз полни една година од како е активен на овој Македонски интернет простор :). Не ме бива многу за пишување стати па ќе си кажам накратко.
За овие 365 изминати денови можам да кажам дека сум многу задоволен и среќен што ете за форум со малце чудна тема има доста активност и заинтересираност. Искрено ги надмина очекувањата кои ги имавме јас и Томче. Близу 600 теми и 6.300 мислења беа отворени и пишани за 1 година.

За една година сретнавме доста искусни членови кои се бават со интернет маркетинг долго време. Покрај тоа сретнавме и млади ентузијасти кои започнаа со заработка и денес со мал труд си прават солидна сума на пари.

Благодарение на ИБиз некои членови првите заработени пари на интернет ги направија токму со помош на методите кои ги има тука на фоурмот.
Некои пак своите сајтови ги издигнаа на доста високо ниво и сега се рангувани меѓу првите резултати на Google.

Не запираме тука и ќе продолжиме да се движиме напред заедно, затоа што заедно можеме да успееме повеќе.

Една голема благодарност до сите членови на ИБиз!
Се надевам дека и понатака ќе бидете уште повеќе активни како што бевте и до сега.
 

Колман

Активен член
Зачленет/а
5 мај 2012
Мислења
182
Реакции
99
Одмене една голема благодарност до Администрацијата. Ние членовите си најдовме одлично место да го збогатиме нашето знаење.

Форумов сепак е млад, и лично јас го сметам за успешен.
 

antisec23

Баниран
Зачленет/а
3 јуни 2012
Мислења
66
Реакции
7
среќен роденден ибиз, ајде нека се множат уште многу многу години.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Нека ни е среќан роденденот, да го славиме многу години! :)
 

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
Епа, среќен роденден!
Нек се множат :)
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Среќен роденден ИБиз и нека се множат!!:)
 

ZionPax

Активен член
Зачленет/а
16 јуни 2012
Мислења
54
Реакции
30
 

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Среќен роденден, нека се множат.Следниот роденден се надевам ќе го честитаме повеќе души од сега/денес.
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
HBD Ибиз, за многу години да е хаха :p
 

CofD

Активен член
Зачленет/а
5 декември 2011
Мислења
202
Реакции
26
Веб-страница
lolding.com
Среќен роденден ИБиз :ziveli:

Иначе Аце 366 дена (престапна година) :cool:
 

BlackHat

Активен член
Зачленет/а
22 јуни 2012
Мислења
132
Реакции
52
Среќен роденден ИБиз, најдобар форум според мене во оваа наша држава. :no1:
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Ајде со алал да е па да работи уште многу години и да ни служи како водич во интернет заработката.
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Инаку поздраво до сите и до ИБиз со песната
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Доста бе више ти се песниве :)
Фала ви на сите, секако продолжуваме понатака.
 
На врв Дно