ширина на форумот

Статус
Затворена за нови мислења.

томче

дизајнерче
Зачленет/а
8 септември 2011
Мислења
391
Реакции
16
Веб-страница
www.ibiz.mk
Па со оглед на тоа што има сеуште монитори со 1024px а има и монитори со доста поголема резолуција, во план сме да им дадеме на корисниците да си избераш што повеќе им одговара

-фиксна ширина (1150px)
-променлива ширина (според мониторот)

И 2та си имаат предности и недостатоци, затоа мислиме дека е добро да биде како избор на тоа кој како си навикнал

пр некој што има голем монитор со голема резолуција, променлив нема да му одговара оти многу е развлечен... a некој со мал монитор му одговара променлива ширина,..


што мислите за оваа ?
 

Nakolce

Активен член
Зачленет/а
1 ноември 2011
Мислења
510
Реакции
84
Јас сум за... Бидејки користам мал монитор
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Јас имам 2 компјутера ... и некако на поголемиот монитор на подобриот компјутер ... не изгледааат добро оние иверици што ги има низ темплејтот на форумов ... јас сум за ова.
 

томче

дизајнерче
Зачленет/а
8 септември 2011
Мислења
391
Реакции
16
Веб-страница
www.ibiz.mk
Ставени се 2 па кој како му одговара така
конкретно мене ми е со фиксна оти сум на 1440(17"), и овој променливиот мора многу лево десно да мрдам глава да читам

ако некој нешто му штрчи или не му е како што треба принтскрин и тука нека постави, ке поправиме одма
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Доле ептен ... имаш ИБиз Македонија кликни на тоа ке ти се појаве листа, избери си :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Најдолу, имаш да избереш (види слика).
 

StalkeR

Нов член
Зачленет/а
9 ноември 2011
Мислења
28
Реакции
0
Добар е стандардниот на 1366 него го користам... А и овој wide убаво се прилагодува на таа резолуција.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Дно