туку, што правиме со SOPA и PIPA?

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
кое е вашето мислење за затемнувањево?
ќе успее ли да ги предомисли или ќе си потонеме во некоја Орвеловска помрачина?

Panda Update-от се преживеа некако,
ама ако овие пројдат како закони, ќе биде глобален game-shanger.

инволвирани сте во поддршката или веќе ковате планови за афтер шокот? :)
 

hazard_mkd

Член
Зачленет/а
18 јануари 2012
Мислења
15
Реакции
0
:) треба да му ја пазиш доколку имаш некој warez/watch movies/rapidshare тип на сајт..

иначе чисто сумљам дека ќе помина. голема галама гренаа големиве нет компании.. и имаат големо влијание на јавноста
 

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
претпоставувам дека warez сајтовите ќе пропатат први.
а и не е дека нема да се најде некоја.... Under-net варијанта.. за споделување warez.
мада и тука би имало потенцијал.. ќе мора да почне да се наплаќа warez-от за да опстане, нели?
:)

нејсе, зборам за легитимните сајтови.
од она што го сфаќам, америка сака да се изолира (и централизира) колку што може повеќе.
а америка е Пазарот.
дали и колку ние кои сме надвор од америка би биле оштетени?
 
На врв Дно