[солуција] 0 Reach На Вашата Fb Страна.

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Фејсбук периодов имаше голем број на промени на нивиот алгоритам и борбата која ја имаат со страните кои споделуваат кликбејт наслови.

Неодамна имавме проблем со една страна и наидовме на линк кој сметам дека и на вам ќе ви користи.
Доколку имате фан страна каде што вашите линкови имаат 0 reach тогаш одете на следниов линк:
Код:
https://www.facebook.com/help/contact/349130238842860
Доколку вашата страна е “казнета„ од фејсбук ќе ја има во листата, во спротивно ако на линков не ви дава ниту една ваша фан страна значи се е океј.

Дали некој има проблем со ричот? Пишете доколку сте го средиле проблемот преку линкот погоре.

 

draey

Нов член
Зачленет/а
19 септември 2017
Мислења
2
Реакции
0
Имав таков проблем, на фејсбук страната постовите кои ја ги пуштав имаат 0 reach, додека сите останати си имаа нормален рич. После 30-40 дена од прилика се врати во нормала.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Имав таков проблем, на фејсбук страната постовите кои ја ги пуштав имаат 0 reach, додека сите останати си имаа нормален рич. После 30-40 дена од прилика се врати во нормала.

Ме интересира дали проблемот беше со доменот? Може по детално да ни ја опишеш ситуацијата?
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
И јас имав таков проблем. Не е само до домејнот, и до страната е. Зависно колку дека дале казна(која изглеа зависи колку е тешко делото по правилата на Facebook), после одредено време ќе се врати ричот.
 
На врв Дно