• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

реклама малце треба..

hazard_mkd

Член
Зачленет/а
18 јануари 2012
Мислења
15
Реакции
0
Дај луѓе.. форумчево е топ со доста потенцијал..

во стил наа има многу ова што го работат во мкд, и сите се на BHW DP Warrior итн.. ама слабо народ има по мкд заедници..

дајте една реклама на фејсбук, да му се помочам на фејсбукот.. 50$ ваучер да се најде толку ли е тешко?

реклама наменета за луѓе од мкд, машки претежно да речиме, кои имаат лајкувано SEO, internet biznis, итн итн

топ таргетирана реклама, по 0.02 по клик рачунај колку има потенцијални членови..

мислам срамота е интернет бизнис, и интернет маркетинг форум да неможе да се изрекламира..
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Имаме кампањи кои моментално вртат на Facebook, Google и на македонските страни како што е fejs.mk, исто така индиректно се рекламираме и на популарните македонските форуми (освен Кајгана).

Знам дека има премногу Македонци кои се доста активни на DP, Warrior, BHW па се надеваме ќе дојдат и тука да ни се пофалат со некоја добра заработа.

Според alexa.mk сме на 224 место, сега се фокусираме на што повеќе ривјуа од македонските страници и со тоа луѓето да се запознаат со ИБиз.

Имаме профили на социјалните мрежи па така можеш да се придружиш и да ги споделиш со твоите пријатели...

Ти благодарам за забелешката, и се надевам во иднина ќе имаме многу повеќе членови кои ќе споделуваат квалитетни идеи и совети поврзани околу темите на форумот.
 

Zeratul

Член
Зачленет/а
15 март 2012
Мислења
91
Реакции
15
Абе кој го интересираат вакви теми ќе си направи пребарување на гугл и ќе си го најде форумов. Јас така направив. Што да си трошат луѓето пари за џабе.
 
На врв Дно