[оглас] web content writer

Дискусија во форумот 'Услуги' започната од Аце, 3 Декември 2017.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,906
  Допаѓања:
  772
  cwriter
  Имаме потреба од English Content Writer за постојана работа на еден проект.

  Потребни квалификации и способности:
  - Одлично познавање на Англиски јазик
  - Познавање на Wordpress (предност)
  - Познањае од социјални мрежи

  Кандидатите со завршена диплома на јазици (Англиски Јазик) и претходно искуство имаат предност.
  Селектираните кандидати ќе бидат тестирани на најмалку 3 пишани текстови

  Заинтересираните кандидати испратете мејл на: [email protected]
   

Сподели: