• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

[метод] dofollow reddit backlink da-98 pa-87

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Методов работи и го користам долго време па решив да го споделам тука.
За по искусните можете да продавате беклинкови на Seoclerk со овој метод и да направите пари дополнително.

Важно: Користете стар акаунт, ако немате купете еден, ќе ви се најде верувајте. Шансите на нов акаунт да ви го избришат линкот се малце по големи...

Следете ги чекорите.
  1. Одете на линков https://www.reddit.com/profile-beta-confirmation штиклирајте најдолу и кликнете "Give me the new profile"
  2. Пополнете ги полињата Display и About, ставете и слика (но и не мора), и под логото имате "Back to profile" кликнете или вратете се на почетната страна на Reddit.
  3. Кликнете на корисничкото име десно од страната и одете "My Profile".
  4. Десно имате копче "New Post" кликнете на тоа (слика).
  5. Пишете наслов, во описот пишете вашиот текст што сакате да стои и со користење на иконата линкувајте го вашиот клучен збор со линкот кој сакате да стои.
  6. Објавете.
Вака нешто треба да изгледа како примеров на сликата (не се смејте на реченицата :D):
6o2FJuG.jpg


Можно е некои линкови да ги избришат, но до сега сум немал проблем.
Еве ви слични сервиси што продаваат беклинкови со овој метод (овие први ги најдов):
Код:
https://www.seoclerk.com/Link-Building/610310/Niche-Relevant-Permanent-DA99-TF68-Dofollow-Backlinks-on-Reddit-Google-Index-Guarantee

https://www.seoclerk.com/Link-Building/605423/Permanent-DA99-TF68-DoFollow-Reddit-Backlink

https://www.seoclerk.com/Link-Building/549774/Get-you-contextual-DOFOLLOW-backlink-from-Reddit-com-DA99-PA96
 

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Дали од еден профил можи да се постира повеќе постови односно беклинкови?
 

Donez

Нов член
Зачленет/а
27 март 2015
Мислења
14
Реакции
8
Сега пробав, но мене ми го дава стариот layout за постирање, ништо слично на ова од сликата. Уште функционира кај вас?
 

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Сега пробав, но мене ми го дава стариот layout за постирање, ништо слично на ова од сликата. Уште функционира кај вас?
Ако ти го дава стариот layout мислам дека си баниран. Провери од инкогнито дали профилот ти го отвора.
Иначе постирав 15 линкови во еден ден и јадов бан. Пробвам денес по линкови 5 на профил да постирам па ќе видиме. А еден профил ми го банираја само со еден линк.
 

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
@Аце Дали upvotes на постовите ќе зголемат сила на беклинковите?
btw фала за методот.
zpoAzBq.png
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
@Аце Дали upvotes на постовите ќе зголемат сила на беклинковите?
btw фала за методот.
Искрено, не може да даде мала тежина на линкот од SEO аспект, ама сметам дека подобро би било само да се креира линкот и да се остави таков каков што е пошто има шанса редит да го избрише доколку сметаат дека е спамерски..
 
На врв Дно