Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

[метод] dofollow reddit backlink da-98 pa-87

Дискусија во форумот 'BlackHat дискусија и техники' започната од Аце, 14 Ноември 2018.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,976
  Допаѓања:
  818
  Методов работи и го користам долго време па решив да го споделам тука.
  За по искусните можете да продавате беклинкови на Seoclerk со овој метод и да направите пари дополнително.

  Важно: Користете стар акаунт, ако немате купете еден, ќе ви се најде верувајте. Шансите на нов акаунт да ви го избришат линкот се малце по големи...

  Следете ги чекорите.
  1. Одете на линков https://www.reddit.com/profile-beta-confirmation штиклирајте најдолу и кликнете "Give me the new profile"
  2. Пополнете ги полињата Display и About, ставете и слика (но и не мора), и под логото имате "Back to profile" кликнете или вратете се на почетната страна на Reddit.
  3. Кликнете на корисничкото име десно од страната и одете "My Profile".
  4. Десно имате копче "New Post" кликнете на тоа (слика).
  5. Пишете наслов, во описот пишете вашиот текст што сакате да стои и со користење на иконата линкувајте го вашиот клучен збор со линкот кој сакате да стои.
  6. Објавете.
  Вака нешто треба да изгледа како примеров на сликата (не се смејте на реченицата :D):
  [​IMG]

  Можно е некои линкови да ги избришат, но до сега сум немал проблем.
  Еве ви слични сервиси што продаваат беклинкови со овој метод (овие први ги најдов):
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  
  https://www.seoclerk.com/Link-Building/605423/Permanent-DA99-TF68-DoFollow-Reddit-Backlink
  
  https://www.seoclerk.com/Link-Building/549774/Get-you-contextual-DOFOLLOW-backlink-from-Reddit-com-DA99-PA96
  
   
  На talevskiboss и Ace им се допаѓа ова.
 2. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  336
  Допаѓања:
  172
  Професија:
  CPA Affiliate & Photoshop Designer
  Дали од еден профил можи да се постира повеќе постови односно беклинкови?
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,976
  Допаѓања:
  818
  Да може да си зачувуваш линкови неограничено.
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: