• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

[метод] clickbank affiliate и facebook

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Franklin Hatchett е еден од јутуберите кои покрај тоа што си заработува од видеата кои ги споделува на неговиот канал исто така има и неколку негови курсеви за методите кои ги споделува. Добра работа е тоа што објаснува детално во неговите видеа за секој метод па така да има доста што да се научи доколку сте почетник.
Еден од методите кои ги сподели периодов беа Clickbank и Facebook ads како начин на продажба на производи од CB. Ги има неколку видеа со слична тема на неговиот канал така да може да си ги разгледате. Тоа што сакам да споделам е ова видео:

Мислам дека овој период може да се искористи за да се проба некој метод, и онака сите сме дома. Доколку имате некои прашања слободно пишете.
 

Lolita

Нов член
Зачленет/а
12 јуни 2020
Мислења
2
Реакции
0
Има некој начин да се направи Landing page бесплатно? Или со некој ефтин wordpress plugin? Дали Elementor free верзијата би била корисна?
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Има некој начин да се направи Landing page бесплатно? Или со некој ефтин wordpress plugin? Дали Elementor free верзијата би била корисна?

Ако имаш веб страна Elementor би ти завршило работа, исто така тоа што читам на net е дека некои ја „злоупотребуваат“ бесплатната верзија на mailchimp сервисот. Јас ја немам користено но можеш да ја разгледаш ако врши работа.
 

Lolita

Нов член
Зачленет/а
12 јуни 2020
Мислења
2
Реакции
0
Ако имаш веб страна Elementor би ти завршило работа, исто така тоа што читам на net е дека некои ја „злоупотребуваат“ бесплатната верзија на mailchimp сервисот. Јас ја немам користено но можеш да ја разгледаш ако врши работа.
Еден познаник ми го инсталираа Elementor Pro.

Кога планираш да почнеш?
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Еден познаник ми го инсталираа Elementor Pro.
Кога планираш да почнеш?

Требаше до сега да почнам, но мојата фул тајм работа, како и клиентите кои ги “опслужувам“ овој период ми дадоа повеќе работа од што очекував, плус и со уште еден проект, не можам да најдам време за овој :(. Ќе известам штом има некој напредок во ова.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Некој да го проба методов?
 
На врв Дно