[затворен оглас] web content writer

Статус
Затворена за нови мислења.

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
cwriter.png
Имаме потреба од English Content Writer за постојана работа на еден проект.

Потребни квалификации и способности:
- Одлично познавање на Англиски јазик
- Познавање на Wordpress (предност)
- Познањае од социјални мрежи

Кандидатите со завршена диплома на јазици (Англиски Јазик) и претходно искуство имаат предност.
Селектираните кандидати ќе бидат тестирани на најмалку 3 пишани текстови

Заинтересираните кандидати испратете мејл на: [email protected]
 

rakotinci

Нов член
Зачленет/а
27 декември 2016
Мислења
1
Реакции
0
@Аце , како си задоволен од македонски писатели на англиски јазик? Преработка или оригинал контент?
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
@Аце , како си задоволен од македонски писатели на англиски јазик? Преработка или оригинал контент?

Па искрено задоволен сум од нивната работа, сите ми се професионалци со завршен факултет по англиски и имам луѓе кои веќе 2 години работат така да си ја знаат работата и исто така јас имам доверба во нивната работа. Повеќето од текстовите се преработка и истите не дошле до лоша критика од американци читатели заради квалитетот на текстот. Со оригинален контент сум имал неколку статии и истите се топ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Дно