[затворен оглас] се бара english content writer

Статус
Затворена за нови мислења.

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Имаме потреба од English Content Writer кој ќе може да пишува уникатни статии за одредена тема.

Што се бара од вас?
  • Добри вештини за пишување на англиски јазик.
  • Познавање од office апликации (Word).
Доколку има кандидати со диплома на јазици (Англиски Јазик) имаат предност.

Која е процедурата?
1. Добивате линк до одредена статија.
2. Ја прераскажувате статијата со ваши зборови.
3. Ја проверувате дали истата е уникатна. (опционално)
4. Ја испраќате

Контакт:
Сите заинтересирани кои го владеат добро англискиот може да ме контактираат тука во приватна порака или на мејлот подолу:
Мејл: [email protected]
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Благодарам за интересот.
 

Jaoo

Нов член
Зачленет/а
5 јануари 2017
Мислења
1
Реакции
0
Заинтересиран сум


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Дно