Што добивам ако земам domain name за мојата бесплатна веб страница?

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Премалце активност е тоа, 7-9 посети на ден? :wtf:
Треба најмалце 1.000, па да може да збориме за реклами.
 

Hope

Нов член
Зачленет/а
12 август 2012
Мислења
11
Реакции
0
А дали се смета листањето на потстраниците на сајтот?
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Не, уникатни 1000+ треба да имаш за да почниш си заработување.
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Ако ти е на англиски ке можеш... ако веќе купуваш домен, можеш со GoogleAds па со кликови ...
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Не не поарно нека проба да го развие сајто, да има бааѓи посети па тогај да мислеме на печалка, сеа тешко.
 
  • Like
Реакции: besy

Seophisticated

Истакнат член
Зачленет/а
4 ноември 2011
Мислења
196
Реакции
55
Премалку се 7-9 посетители за интернет заработка, јас имам и по 5000 дневно па преку PPC & PPV земам околу 1-2$, кога-како. Еве досега имам 70.000 уникатни посети и имам извадено околу 40$
преку lifestreetmedia.com работам иначе.

Мајке ми со 70.000 уникатни посети досега ќе имав над $1000 направено освен ако тие 70.000 се македонци, грци, индијци, кинези и остало за кои нема CPA offers :) Истражувај малку повеќе околу монетизација, има многу многу различни начини. Пиши ми во пп каков трафик и нешто повеќе детали околу click trough rate па може ќе направиме некоја соработка.

Инаку џентлмени... да се понудеше некој барем да и склопи development plan односно да и сугерира што да прави за да може да си го крене трафикот и да оствари заработка а?...
Пиши ми приватна порака Надежда и во пораката нека има линк до сајтот, повеќе инфо околу темите што сакаш да ги обработуваш во иднина и ќе ти пратам еден check list.

позз момци,
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Мајке ми со 70.000 уникатни посети досега ќе имав над $1000 направено освен ако тие 70.000 се македонци, грци, индијци, кинези и остало за кои нема CPA offers :) Истражувај малку повеќе околу монетизација, има многу многу различни начини. Пиши ми во пп каков трафик и нешто повеќе детали околу click trough rate па може ќе направиме некоја соработка.
епа тоа е финтата, што скоро сите беа срби :)
 

Seophisticated

Истакнат член
Зачленет/а
4 ноември 2011
Мислења
196
Реакции
55
епа тоа е финтата, што скоро сите беа срби :)
Требало од traffic source-от да ги пренасочиш на една бела страна што на средина има црно копче "continue to website" и насекаде околу копчето (залепени до него) adsense реклами, гарант повеќе ќе заработеше :) од 70.000... гарант над 300-400 ќе кликнеа, па прави рачуница и со најмал cpc.
 
На врв Дно