Функционираат Ли Овие Начини За Купување Фанови?

Heidi

Нов член
Зачленет/а
30 јули 2017
Мислења
10
Реакции
0
Здраво на сите, го разгледувам форумот подолго време, научив доста работи благодарение на советите.

Имам фан страница со 10.000 фанови, пред месец дена започнав со адсенс, но со оваа публика многу слабо посетители добивам. Почнав да разгледувам можности за зголемување на фановите и наидов на 2 страни од каде што би можело да се купат фанови:

http://www.buy-cheap-social.com
http://bestcheaplikes.com

Има ли некој искуство со ова и дали би советувале да се обидам?
 

Conan

Член
Зачленет/а
30 јануари 2013
Мислења
81
Реакции
37
Незнам за конкретните веб страни, но најчесто на вакви начини можеш да ќариш само лажни фанови (неактивни фанови, пополнуваат само број).

Секако дека може да се обидеш.
Можеш да изгубиш само пари и време за развој на ФБ фан страницата и својата веб страна. Ништо повеќе.
А, може и да ти се посреќи.

Обиди се кај некои од членовите од форумов, можеби ќе можат да ти понудат реални фанови.
Прочепкај низ форумов во секциите со таа тематика.
 
Последна промена:

Heidi

Нов член
Зачленет/а
30 јули 2017
Мислења
10
Реакции
0
Незнам за конкретните веб страни, но најчесто на вакви начини можеш да ќариш само лажни фанови (неактивни фанови, пополнуваат само број).

Секако дека може да се обидеш.
Можеш да изгубиш само пари и време за развој на ФБ фан страницата и својата веб страна. Ништо повеќе.
А, може и да ти се посреќи.

Обиди се кај некои од членовите од форумов, можеби ќе можат да ти понудат реални фанови.
Прочепкај низ форумов во секциите со таа тематика.


Па да, работата е во тоа да не изгубам време и пари. :)

Еве, доколку некој чита овде, а нуди фан страни со реални американски фанови нека ми пише понуда.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Тука дечкото продава реални лајкови:
Код:
http://zuk-media.com/services
Цената му е некаде 70$ за 1000 лајкови, но ако го додадете на скајп ќе може да направи некој попуст ако купувате на големо.
 

Jovan

Нов член
Зачленет/а
12 февруари 2016
Мислења
11
Реакции
3
Тука дечкото продава реални лајкови:
Код:
http://zuk-media.com/services
Цената му е некаде 70$ за 1000 лајкови, но ако го додадете на скајп ќе може да направи некој попуст ако купувате на големо.
Многу е ова, поефтино ќе помине со ФБ адс.
 
На врв Дно