Туторијали инспирирани од природата

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Неколку туторијали кои ке ви послужат при илустрации и други графички работи... Туторијалите се за Adobe Illustrator.
1. Креирање векторен пејсаж


2. Креирање векторски бамбус


3. Креирање еколошко зелено лого


4. Цртање текстуран векторски пејсаж


5. Креирање букет од векторски цвекиња


6. Цртање паднат векторски лист


7. Цртање пресек од природатаИзвор на колекција: МакДизајн
 
На врв Дно