Тринаесетти Интернет Маркетинг Дневник

Статус
Затворена за нови мислења.

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Долго време немам посериозно работено, поточно од кога престанав да работам на PeerFly. Но ете сега се враќам со нов дневник по скоро 1 година од завршувањето на мојот прв дневник.
Овој дневник ќе биди малку поинаков, нема времето да е ограничено бидејќи целта ми е $100/ден. Мислам е подобро бидејќи вака дневникот ќе го водам повеќе време и ќе има повеќе муабет во дневникот а со тоа и повеќе членови ќе научат нешто.
Спремен сум за дневникот но ме чека голема работа, се што имам вредно се 9 видеа на YouTube.

ЦЕЛ: $100/ден

CPA компанија: AdWorkMedia, PeerFly.

PPD компанија: FileIce, CleanFiles.

What i know:
-Знам како да ранкирам видеа
-Знам да правам добри блогови
-Знам да правам добри видеа
-Познавам SEO
-Знам да не се откажвам :p

Niche:
Во главно најмногу ќе работам со gaming niche. Ако има нешто повеќе ќе пишам во апдејт.

Методи кои ќе ги користам:
-Во главно ќе користам YouTube + CPA се останато е ситница но доколку има нешто посериозно ќе кажам во апдејт.

Алатки кои ќе ги користам:
-StupeFlix - алатка за правење видеа
-HitLeap - алатка за high retention views (подобро се ранкира со high retention views)
-AddMeFast - алатка со која ќе ги бустирам видеата со лајкови
-u2bViews - алатка со која ќе ставам лажни коментари
-YouLikeHits - алатка слична на АddMeFast
-ShareYouTubeVideos - алатка која ќе ја користам за favorites на видеата, бидејќи обичните views на оваа програма се mobile views а тоа е негативно за рангирањето на видеата.

Еве малку подетално објаснување за тоа како ќе работам.
Прво барам популарно ниче, потоа правам блог, потоа правам видео, го upload-ирам на YouTube и се разбира добро го оптимизирам и за крај го бустирам со лајкови, favorites и лажни коментари. На блогот ќе има link locker кои води до PPD фајл (дупла заработка).

Знам дека овој дневник нема да биде завршен за 2-3-4 месеци па затоа нема да го апдејтирам секој ден во спротивно ќе го апдејтирам само кога ќе има што да кажам.
Се што не ви е јасно прашајте тука, ако е поврзано со дневникот и начинот на кој работам прашајте тука за тие што ќе го следат дневникот да научат нешто повеќе. Бидејќи со и без дневникот јас пак ќе работам, целта е други да научат како што јас учев од други.

Целта стварно е голема, ќе ми биде потребна вашата помош и поддршка се надевам и ќе ја добијам.

*Сите линкови се реферал линкови, од голема помош ќе ми биди ако се регистрирате преку нив. Фала. (доколку не е дозволено нека бидат избришани)
 

Martinovski

Администратор
Зачленет/а
21 декември 2011
Мислења
154
Реакции
32
Со среќа нека е и што поскоро да си дојдеш до поставената цел. Мојата цел е 2$ за два месеци. :))
 

sash

Член
Зачленет/а
29 јануари 2012
Мислења
84
Реакции
28
Ај за убо за арно да ти тргни работата и да си ја преминиш границата од $100.
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
Ај со среќа и да си ја достигнеш и надминеш целта:ziveli:
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Со среќа и известувај не што почесто! :)
И со тек на време не $100, туку $1 000 000 000 дневно и повеќе да си правиш! :D
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Фала на сите. :ziveli:[DOUBLEPOST=1380482656,1380450306][/DOUBLEPOST]UPDATE:
Не правам ништо посебно, сега се фокусирам само кон upload-ирање на видеата кои ги направив.
Веднаш по upload-ирањето ги бустирам со лајкови, favorites итн. за почеток, чим ги ставам сите ќе се фокусирам на рангирање на истите.

Во последно многу ми опадна EPC. Незнам до шо е.[DOUBLEPOST=1380751506][/DOUBLEPOST]Месецот добро тргна, се надевам заработката уште ќе се покачува. Сеуште не правам нешто посебно, само upload-ирам видеа и ги бустирам.
[DOUBLEPOST=1381271170][/DOUBLEPOST]Направив уште неколку акаунти и сега секој ден upload-ирам по едно видео.

[DOUBLEPOST=1381488034][/DOUBLEPOST]7 видеа повторно ми беа избришани. Изгледа ќе се посветам на тие што ги имам.
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
За што ти беа тие видеа? Keygen/serial, кога ќе отиде да симне треба да поплни твој offer со помош на contect locker или?
 

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Ни за keygen, ни за serial. Со link locker работам.[DOUBLEPOST=1381514173,1381513991][/DOUBLEPOST]Еве статистики од денес:
[DOUBLEPOST=1382455000][/DOUBLEPOST]AdWorkMedia:

FileIce:
 

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Па не работам PeerFly, потаму ќе го користам но како PPD сега што го користам.[DOUBLEPOST=1383087207,1382485668][/DOUBLEPOST]Моментално не работам ништо, видеото од кое ги заработив 90% од парите ми го избришаја па сега чекам другар ми да ми направи програма во visual basic(нешто како proof) па со неа ќе продолжам да работам.[DOUBLEPOST=1384082105][/DOUBLEPOST]Upload-ирав едно многу добро средено видео и сега само тоа ќе го форсирам. За неколку дена очекувам да почнат конверзии.
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Супер.. како се снаваѓаш со новио систем на коментари на јутуб ?
 

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Па не ми прави некоја голема разлика. :D[DOUBLEPOST=1384172263,1384087260][/DOUBLEPOST]Само го бустирам видеото.
[DOUBLEPOST=1386030429][/DOUBLEPOST]Главното видео ми го бришеа повеќепати па купив 70 нови youtube акаунти. Одиме повторно со видеа upload-ирање. За некој ден ќе има пак update.

[DOUBLEPOST=1386069289][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1386894919][/DOUBLEPOST]Повторно ми ги бришат видеата, сега ќе го пробам како што ми предложи aleksandar4o, да не ги бустирам видеата со views туку само со лајкови и сл.
Upload-ирав околу 60 видеа, се надевам нема да бидат избришани.
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
имаш ли идеја зашто ти ги бришат видеата?
што ако некој(конкуренција) цело време ти прави рипорт?
не барај начин за тоа како да не ти ги бришат, гледај што повеке да аплоадираш за пократко време.
 

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Па не вервам дека е тоа бидејќи не беа рангирани добро.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
имаш ли идеја зашто ти ги бришат видеата?
што ако некој(конкуренција) цело време ти прави рипорт?
не барај начин за тоа како да не ти ги бришат, гледај што повеке да аплоадираш за пократко време.

ги бришат дека ги бустира.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Дно