• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Страни за пишувачи

tool

Член
Зачленет/а
10 ноември 2011
Мислења
70
Реакции
14
Имате предлози за добри страни за article writing? Освен познатите oDesk, eLance, freelancer итн каде што конкуренцијата е премногу голема?
Ја имам сретнато http://www.textbroker.com/ како подобра, но претпоставувам таму се прифаќаат само членови од УСА, ми треба каде што прифаќаат и членови од МК.
Значи барам страни каде што можеш да нудиш пишување статии/рецензии или што и да е, а не да нудиш.
 

darky

Активен член
Зачленет/а
26 февруари 2012
Мислења
148
Реакции
74
Пробај iwriter.com
 
  • Like
Реакции: tool

buli

Член
Зачленет/а
31 јануари 2013
Мислења
71
Реакции
13
Ќе пишуваш за мојот вебстрана? Колку ти е цената?
Јас досега соработував со едни пакистанци и индијци, и цената беше смешна.
 

bizmak

Нов член
Зачленет/а
8 мај 2014
Мислења
8
Реакции
0
Ќе пишуваш за мојот вебстрана? Колку ти е цената?
Јас досега соработував со едни пакистанци и индијци, и цената беше смешна.

Баш е убаво што меѓусебно си нудите соработка (овде барем можеш да се сретнеш со соработникот и да оцениш/знаеш што добиваш ... сепак има разлика меѓу спинуван артикл и нешто оргинално ... првово е "многу поевтино")
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Спинуван артикал само за беклинкирање и тоа да е добар спин, мануелно спинуван.
Оргинален артикал може да биде и лош артикал, затоа кога си нарачувате контент за ваша страна, гледајте да биде што подобро напишан, и најважно е да не е напишан само за Google туку кога ке ти дојде посетител да го заинтересира и артиклот да има некоја вредност за него, не да почне да чита да сфати дека е крш и да си замине. Така да платете поскапо за да добиете подобро и секогаш е многу битно да му објасните на тој што пишува што точно ви треба. Објаснете убаво и опширно за да ве разбере убаво а со тоа и да ви напише убав артикал.
 

Crnorizec

Нов член
Зачленет/а
22 јануари 2015
Мислења
20
Реакции
2
Знае некој друга слична страна, освен горенаведениве? Искрено сум разочаран од iWriter, јес да тек ми е прв article ама го тупат многу. За 1.62$ доби супер текст, ме исконтактира сам ода сменам една реченица што не му/и се сфиѓала. Од коа ја сменив глеам 1 ѕвезда ми остаил/а рејтинг и опис демек многу бил/а навреден/а. Постои ли прашувам некоја слична страна кај што се клиентите нормални или сегде има вакви заебанции?
 

AleksandarJ

Активен член
Зачленет/а
18 април 2014
Мислења
263
Реакции
97
Генерално земено таму каде што плаќаат повеќе имаш повеќе заебанции. Јас на Fiverr од 100 порачки имам по 1 таков "заебант". :) Поентата - не се обесхрабрувај од еден случај. Ако продолжиш да доставуваш добра содржина ќе си најдеш редовни клиенти па после не мора да се зезаш.
 

Crnorizec

Нов член
Зачленет/а
22 јануари 2015
Мислења
20
Реакции
2
Генерално земено таму каде што плаќаат повеќе имаш повеќе заебанции. Јас на Fiverr од 100 порачки имам по 1 таков "заебант". :) Поентата - не се обесхрабрувај од еден случај. Ако продолжиш да доставуваш добра содржина ќе си најдеш редовни клиенти па после не мора да се зезаш.
Фала - па се надевам дека ке најдам, само бев изненаден као многу му се допаѓа текстот и наеднаш после 1 ѕвезда и rejected...
 

AleksandarJ

Активен член
Зачленет/а
18 април 2014
Мислења
263
Реакции
97
Ги има секакви. Биди упорен а некогаш биди и самокритичен затоа што се случува да правиме и ние пишувачите грешки:)
 
На врв Дно