Страни за заработка преку CPA

nikolovski_bt

Нов член
Зачленет/а
15 мај 2012
Мислења
4
Реакции
0
Страни кои можите да ги користите за заработка преку CPA се peerfly.com и MaxBounty.com ако некој знае некоја друга слободно нека пиши. мене на 2те страни не ме прифатија кажете некоја помош:chainsaw: . фала однапред
 

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
Страни кои можите да ги користите за заработка преку CPA се peerfly.com и MaxBounty.com ако некој знае некоја друга слободно нека пиши. мене на 2те страни не ме прифатија кажете некоја помош:chainsaw: . фала однапред

постојат мал милион CPA мрежи и сите си имаат плусови и минуси.

ти кажаа причина зошто те одбија?
кога ги пополнуваше апликациите, наведе твои сајтови на бесплатни хостови или...?

напиши малку подетално што те интересира и ќе ти помогнеме.
во секој случај, прошетај се малце низ форумов, на неколку пати има дискусии за CPA мрежи, започни од таму, гуглни малце па постави конкретни прашања.
 

nikolovski_bt

Нов член
Зачленет/а
15 мај 2012
Мислења
4
Реакции
0
постојат мал милион CPA мрежи и сите си имаат плусови и минуси.

ти кажаа причина зошто те одбија?
кога ги пополнуваше апликациите, наведе твои сајтови на бесплатни хостови или...?

напиши малку подетално што те интересира и ќе ти помогнеме.
во секој случај, прошетај се малце низ форумов, на неколку пати има дискусии за CPA мрежи, започни од таму, гуглни малце па постави конкретни прашања.
Напишав се точно како што бараше. но ја згрешив првин ID сликата... но потоа му пишав во контакт и ми рекоја да аплаудирам нова слика и пак да ми го прегледат профилот и ми стигна порака демек не можат да ме прифатат оти не му треба таква дистрибуција за одобрување на апликаци.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Очигледно не си ги убедил да те одобрат :/
Јас не вметнав сајт на почеток но пишав добар текст зашто би требало да ме одобрат :p
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Живи здрави ... следната недела 3 дена не учиме, и плус 2 дена викенд ... ( 23 патронат, 24 Кирил и Методиј и петок ке ни го споат ) ке пуштам апликација на некоја од овие сајтови , па после ке си мерам чивијата :D
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Страни кои можите да ги користите за заработка преку CPA се peerfly.com и MaxBounty.com ако некој знае некоја друга слободно нека пиши. мене на 2те страни не ме прифатија кажете некоја помош:chainsaw: . фала однапред
AdScendMedia, AdWorkmedia(Најбрзо одобруваат), NeverBlue.
Овие NeverBlue се најтешки за одобрување, али затоа најдобри се. :)
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Код:
I would personally recommend working with these few first:
 
Copeac
AzoogleAds
Maxbounty
CPA Empire
Hydra Network
NeverBlueAds
 
acclaimnetwork.com
addrive.com
adfinity.com
adfish.com
adplosion.com
adreign.com
adreporting.com
ads4dough.com
adsmarket.com
advaliant.com
advertiseisland.com
advertisingrevenueservice.com
affiliace.com
affiliatebot.com
affiliatecrew.com
affiliateer.com
affiliatefuel.com
affiliatefuture.com
affiliatenetwork.com
affiliatesector.com
affiliatewindow.com
affiliator.com
agamimedia.com
aptimus.com
aquasismedia.com
asseenontvnetwork.com
atminteractive.com
axill.com
axill.com
azoogle.com
bigbrandnetwork.com
bigtopnetworks.com
bloosky.com
bluefn.com
bluelithium.com
bluephoenixnetwork.com
bountycpa.com
budsinc.com
bulletads.com
canadiansponsors.com
capitallnetwork.com
cashengines.com
clickbooth.com
clickmegacenter.com
clickxchange.com
clixgalore.com
coldcashpartners.com
commissionmonster.com
commissionsoup.com
commissionxchange.com
constantclicks.com
copeac.com
coprosper.com
cpaemarket.com
cpaempire.com
cpajunction.com
cpastorm.com
cpauniverse.com
credit.com
cyberbounty.com
dalenetwork.com
darkblue.com
directleads.com
directroi.com
dmipartners.com
dragonmediaonline.com
eadexchange.com
eadvertising.com
eaffiliatez.com
edebitpay.com
empiricads.com
epicenternetwork.com
epicenternetwork.com
essociate.com
ferbine.com
filinet.com
financialaffiliatemarketing.com
fineclicks.com
firelead.com
floppybank.com
fluxads.com
focalex.com
go2directads.com
hydranetwork.com
icommissions.com
idealrevenue.com
idicampaigns.com
incentaclick.com
incentivematrix.com
incentreward.com
innovationads.com
instantdollarz.com
ironoffers.com
jumboaffiliates.com
leadermarkets.com
leadermarkets.com
leadflash.com
leadgenetwork.com
leadhound.com
levelclick.com
linkconnector.com
linkmo.com
linkprofits.net
linkrads.com
linkshare.com
linkvalu.com
luckypacific.com
marketdraw.com
marketleverage.com
maxbounty.com
metareward.com
midtenmedia.com
modernclick.com
morningfalls.com
motiveinteractive.com
motiveinteractive.com
ncsreporting.com
netklix.com
netmargin.com
nettraction.com
neverblueads.com
nitroaffiliates.com
offerfusion.com
offersquest.com
offertrack.com
offerweb.com
offerwise.com
offerz.com
omguk.com
oridian.com
ourfreestuff.net
paidonresultes.com
pantheranetwork.com
partnerweekly.com
payaff.com
perfectpaycheck.com
primaryads.com
profitcenternetwork.com
profitistic.com
redmccombsmedia.com
responsivedata.com
revenuegateway.com
revenueloop.com
revenuestreet.com
rexdirectnet.com
rextopia.com
rextopia.com
rocketprofit.com
roimatrix.com
roirocket.com
search4clicks.com
shareasale.com
shareresults.com
specificmedia.com
sprintrade.com
stellarads.directtrack.com
superaffiliatesoft.net
swmark.com
synervation.com
tarsus-media.com
thebizoppnetwork.com
theignitenetwork.com
theleadstream.com
thinkaction.com
topnichepartners.com
tradedoubler.com
trafficmarketplace.com
trafficneeds.com
trafficsenergy.com
trafficsystem.com
trafficvenuedirect.com
turn.com
turn2offers.com
valuead.com
valueclick.com
vayanpays.com
vhmnetwork.com
webclients.net
webgains.com
webmasterlife.com
websponsors.com
xy7.com
z-mirage.com
zanox.com
 

lovekidao

Нов член
Зачленет/а
24 јуни 2014
Мислења
13
Реакции
1
Дали може некој да ми помогне да напишам Promotional Methods. Ве молам :oops::(
 
На врв Дно