• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Страна за таблети

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
Кога веќе почнав тука, да си продолжиме пак, нема што многу да се објаснува за оние кои ги читае претходните постови (од оваа област мои) ќе им стане јасно што како и зошто правам. Ова е најверојатно последна за оваа година може и повеќе, премногу се три за двајца да одржуваат, предлози,прашања,критки,и све добродојдено, ајде малце дебата да видам!

Код:
http://tabletuniversum.com

Не е 100% готова фалат мали додатоци кои ќе бидат овие денови реализирани
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Среди клучните зборови.
Описот ти е премногу краток.

Темава не ми е нешто по кејф, али тоа е мое мислење.

---------- Испратено во: 02:21 AM ---------- Претходното мислење е испратено во: 02:14 AM ----------

Овие темиве од ElegantThemes имале некој бекдор во нив треба да провериш...
Види во фолдерот од темата да не има фајл именуван “timthumb.phpизбриши го!.
Исто така ако имаш cache фолдер и ако има исто timthumb.php избриши го.
Разгледај по фолдерите да не има и на друго место.
 

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
Среди клучните зборови.
Описот ти е премногу краток.

Темава не ми е нешто по кејф, али тоа е мое мислење.

---------- Испратено во: 02:21 AM ---------- Претходното мислење е испратено во: 02:14 AM ----------

Овие темиве од ElegantThemes имале некој бекдор во нив треба да провериш...
Види во фолдерот од темата да не има фајл именуван “timthumb.phpизбриши го!.
Исто така ако имаш cache фолдер и ако има исто timthumb.php избриши го.
Разгледај по фолдерите да не има и на друго место.

Готово, избришано све :)
 

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
јас малце касно стигам на темава..
Dimemk.. го избриша timthumb.php фајлот?
ти функционираат thumbnail-ите на сајтот сега?
 

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
јас малце касно стигам на темава..
Dimemk.. го избриша timthumb.php фајлот?
ти функционираат thumbnail-ите на сајтот сега?

Да бе избришано е и функционмира колку што знам :D
 
На врв Дно