• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Со Twiends до многу Twitter followers

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Ова старо трикче со Twiends до многу followers на твојот twitter профил. Се работи за јаваскрипта која ги следи автоматски твитер профили на twiends и со тоа собирате seeds кои може да ги искористите за нови followers на вашиот твитер профил.

1. Прво што треба да направите е да имате твитер профил.
2. Најавете се на страната со вашиот твитер профил.
3. Потоа одете на следниов линк: http://twiends.com/twitter/all
4. Следно што треба да направите е да го селектирате js кодот подолу и со влечење да го додадете во вашиот букмарк бар во прелистувачот.

javascript: function tr_f() { var followlinks = []; for (var i=0; i < document.links.length; i++) {if (document.links.getAttribute("class")=="follow"){followlinks[followlinks.length] = document.links;}} for (var i=0; i<followlinks.length; i++) {var rrr=followlinks.onclick();} } tr_f();


5. Кликнете на зачуваниот букмарк и автоматски ќе почне да следи твитер профилите на истата страна.
Потоа само кликнете Reload и кликнете на букмаркот за повторно следење...

И на крај за да ги отследите тие кои што сте ги следеле преку twiends користете го ManageFilter и отследете ги тие кои што не ве следат.

Ова е мануелен метод, доколку имате искуство со iMacro можете да го автоматизирате со тоа што ќе му зададете задача на автоматско кликање на одредено време...

Доколку нешто не ви е јасно пишете.
 

Seophisticated

Истакнат член
Зачленет/а
4 ноември 2011
Мислења
196
Реакции
55
Порано twiends го растурав со овој autoclicker:

Код:
http://www.mediafire.com/?125m5wc5miuj75x

Virus Total:
https://www.virustotal.com/file/43e...8e639e8f6f5da0fe0661e9a3617360970cd/analysis/

SHA256: 43efff0f9e39eecc6ed3c85cb093c8e639e8f6f5da0fe0661e9a3617360970cd
File name: AutoClicker.exe
Detection ratio: 0 / 42со space се ставаат координатите каде стрелката би требало да клика и после таму се мести времетрањето во секудни помеѓу секој клик.
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Фала многу Аце!Многу имаф потреба од овај пост фала..:)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Seophisticated јас снимав со iMacro позициите на стрелката и додадов само repeat, нешто слично би требало да е и тоа ти што го постира.

aleksandar4o истата скрипта може да се користи и на hitsers.com и на други сајтови со иста скрипта :), а се надевам ги има многу како twiends i hitsters.
 

Accipiter

Нов член
Зачленет/а
31 мај 2012
Мислења
23
Реакции
11
Еве упте неколку корисни сајтови за бесплатни followers
Код:
http://followback.info/
http://letgetmorefollowers.info
http://plusfollower.info/
http://newfollow.info
http://hitfollow.info/
 
  • Like
Реакции: CofD

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Се што е убаво кратко трае :) Така да мислам дека не работат веќе :)
 
На врв Дно