Совет која Affiliate мрежа да користам?

Chuck Norris

Активен член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
250
Реакции
33
Веб-страница
google.com
Ми треба еден совет, да ми помогнете која affiliate мрежа да користам за мојот сајт.
Сајтот е за нокти (acrylic nails, поточно).
Најдов една која страна која продава продукти и нуди 15%, но проблемот е што испорачува само во Америка, а со тоа би ми било таргетирано само за американци. Размислував и за Амазон, и тоа ми е добра варијанта, но во кои држави испраќаат 100%? (УСА, Канада, Австралија и некои ЕУ држави ако испраќаат тогаш би било одлично)?
Или ако имате вие некој предлог?

Благодарам
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Amazon според мене а и можеш да пробаш со ClickBank нешто ако има за тој сектор.
 

Chuck Norris

Активен член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
250
Реакции
33
Веб-страница
google.com
А можеш да ми кажеш кои земји точно може да купуваат од амазон но скоро секогаш да има шипинг за тие земји? (За амазон)
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Зависи од која продавница зимаш. Има продавници кои испорачуваат секаде.
 

d_dimitar

Нов член
Зачленет/а
26 октомври 2018
Мислења
3
Реакции
3
Mene me interesira koja affiliate mreza ja koristite ili bi ja koristile ako sega zapocnuvate so toa?
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Mene me interesira koja affiliate mreza ja koristite ili bi ja koristile ako sega zapocnuvate so toa?
Почни за почеток со Clickbank, пошто имаше пишано веќе во една тема. Види како ќе ти изгледа целиот тој процес. Еве ти и едно интересно видео што можеш да го погледнеш:
 
На врв Дно