Совет за продавница за дигитални продукти

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Деновиве треба да направам продавница за дигитални производи она што јас го нудам.
Така да наместо тие клиенти да ми пишуваат на мејл или на скајп ќе ги препратам да го користат сајтот и да купуваат директно од сајтот со тоа што ќе изгледа по професионално.

Сајтот треба да има неколку опции каде што ќе може да се плаќа, PayPal и 2Checkout или BlueSnap,

Исто така треба да има и Membership што значи дека клиентите ќе мора да се регистрираат на сајтот за да може да купуваат.

Сега се размислував помеѓу Opencart или Prestashop како бесплатни.
Magento и Wordpress отпаѓаат.

Дадете предлог за наједноставна продавница која ќе ги има продуктите и купувањето ќе биде едноставно, притоа истата скрипта да биде бесплатна.
 

DAFFY DUCK

Член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
62
Реакции
12
Веб-страница
visioncorrectionreview.info
За онлајн продавница имам слушнато пофални зборови за оваа...
Код:
http://codecanyon.net/item/digital-downloads-pro/93374

Digital Download Pro allows you to quickly set up online store for digital downloadable goods.
With integrated PayPa, MoneyBookers and alertPay modules and IPN technology the whole process is fully automated.
Update 02. Aug. 2011. (v.2.0)

Version 2.0 was completely rewritten from scratch
New Menu Manager – allows you to place you content menus anywhere on the page
Categories – Now included as part of main navigation
News Announcements – Easily announce important information to your front end clients
F.A.Q. – Built in FAQ manager
Newsletter – built in newsletter manager
Coupon/Discount Manager – Easily create 2 types of coupons percentage/number value
Payment Gateways added MoneyBookers and alertPay besides PayPal
Delete inactive users
Delete banned users
Two types of file manager Simple/Advanced for easy upload of large files.
Products – added audio preview, youtube link and product tags
Full Ajax interface front/backend
5 additional front end plugins: Bestsellers, Most Popular, Related Tags, Recently Viewed Items and simple advertising plugin
Notification when comment is posted on/off
Notification when user is registered on/off
Notification on every purchase successful/unsuccessful
Better SEO for products and Categories
Plus many more
From previous version – but all rewritten:
Commenting system
Product Gallery
Ajax Search
Full page search
Built in contact page
Voting/Rating
Rss for categories

Линк можам да ти пуштам по ПП..

А за мембершип знам за Worpdress добри додадоци, незнам зошто си ја отфрлил таа опција :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Oh My Goodness!! ќе го пробам вечер се надевам дека ќе ми заврши работа, изгледа толку simple, со оглед на тоа што се постари клиентите се надевам нема да имаат проблеми при купување, плус има и Skrill што е добро за non-us. Патем и ова има мембершип, за да купиш треба да се регистрираш како и секоја продавница :).
 

DAFFY DUCK

Член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
62
Реакции
12
Веб-страница
visioncorrectionreview.info
Епа супер, знаев дека ќе ти се бендисат :D Линкот во порака ти го пратив.
Само незнаев дека имало и опција за мембершип...
Иначе за вордпрес како најдобар плагин за мембершип се смета Wordpress WishList Member.
А најдобар продукт за правење мембершип сајт from scratch- 100k Membership!
За download, кој и да е заинтересиран, пуштајте ми пораки не срамете се :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Средена е страната воопшто не ми одзеде време и стварно корисна скрипта!
Ја симнав и инсталирав пред да ми пишеш порака :)
Thanks again.
 
На врв Дно