Совет за почетник

danmkd

Нов член
Зачленет/а
21 јануари 2014
Мислења
2
Реакции
0
Здраво.
Нов сум во 'бизнисов' и секој дел совет помага.
Имам блог за филмови стримовање, сакам да знам како да подобрам трафик, имам Јутуб канал и ставам линкови од нови епизоди и филмови како што излегуваат.Како да ја промовирам страницата за да излегува на гугл во првите страници.Кога ќе ми се подобри страницата да ми препорачате веб и домеин хостинг(највероватно да биди офшор односно надвор од Америка за да не прават проблеми дека стримовам филмови и такви работи).И ме интересира за Reward скриптата што е, како оди таа работа, бидејќи читам и некои викаат дека се купуваат тие ваучерите па ги ставаш за луѓето да кликаат за нив и тн и тн.Оти сигурно скриптата сама не генерира кодови за ваучери(освен ако се лажам).

Фала од напред - се што ќе споделете ќе ми помогне.
 

МартинСК

Член
Зачленет/а
17 јануари 2014
Мислења
65
Реакции
18
Разлистај низ форумов, имаш SEO цела тема посебна за рангирање на страната, исто и за домени и хостинг имаш цела тема. За ова скриптава не сум слушнал не можам да ти помогнам. Значи прочитај ги темиве, па ако не ти е јасно прашај нешо конкретно, зашо ова шо го прашуваш никој не може у еден пост да ти го објасни.
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Здраво.
Нов сум во 'бизнисов' и секој дел совет помага.
Имам блог за филмови стримовање, сакам да знам како да подобрам трафик, имам Јутуб канал и ставам линкови од нови епизоди и филмови како што излегуваат.Како да ја промовирам страницата за да излегува на гугл во првите страници.Кога ќе ми се подобри страницата да ми препорачате веб и домеин хостинг(највероватно да биди офшор односно надвор од Америка за да не прават проблеми дека стримовам филмови и такви работи).И ме интересира за Reward скриптата што е, како оди таа работа, бидејќи читам и некои викаат дека се купуваат тие ваучерите па ги ставаш за луѓето да кликаат за нив и тн и тн.Оти сигурно скриптата сама не генерира кодови за ваучери(освен ако се лажам).

Фала од напред - се што ќе споделете ќе ми помогне.

Шом го стави бизнисот у наводници, не бива ништо од тебе :D
 
На врв Дно