• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Совети за поголема заработка на мојата страна

Depeche

Нов член
Зачленет/а
2 декември 2013
Мислења
11
Реакции
5
Дечки здраво,

Имам вебсајт кој го работев, па прекинав, па почнав пак и сега го работам еве 3 месеци континуирано ама мн слабо ми оди заработката.
Сајтот ми е:
Код:
www.clothespedia.com
Како што можете да заприметите, сајтот ми е како fashion советник кој нуди продукти внимателно одбрани и врзани со affiliate линкови. Пробувам да донесам трафик од пинтерест, реддит (иако премалку сабредити наоѓам кај што можам да постирам воопшто, а да не ме прогласат за спамер), коментари по блогови и facebook (иако многу тешко доаѓам до лајкови).

Некој совет од вас, што да сменам, како да ја подобрам? Како да го зголемам трафикот? Спремна сум и да вложам нешто во маркетинг, но не можам да си дозволам премногу бидејќи сеуште не ми вади реални пари, а од џеб и немам баш.

Фала ви однапред!
 
На врв Дно