• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Смс плаќање

DarkoG

Член
Зачленет/а
4 ноември 2012
Мислења
18
Реакции
1
Сакам да воведам на мојот сајт плаќање преку СМС, кој сервис би го предложиле дали постојат такви и како може пари да се повлекува. Некој повќе инфо околу оваа проблематика?
 

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
Paygol, fortumo.

Ne se isplakja poshto samo okolu 30-40% od parite od SMS-ot ostanuvaat za tebe.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
се исплаќа доколку имаш доволно купувачи, погледни ги сите блогери за спортска кладилница имаат само смс, имав таков клиент му имплементирав фортуно, некаде од 59 дена он добива 18 али има преку 90 смс на ден.
 

DarkoG

Член
Зачленет/а
4 ноември 2012
Мислења
18
Реакции
1
се исплаќа доколку имаш доволно купувачи, погледни ги сите блогери за спортска кладилница имаат само смс, имав таков клиент му имплементирав фортуно, некаде од 59 дена он добива 18 али има преку 90 смс на ден.

За таков клиент се работи. Е сега дали е дозволено такви работи на fortumo? Во https://fortumo.com/tos не можам да видам дека е забрането, за да знам да не го скривам сајтот дека е betting :)

Поздрав
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
За таков клиент се работи. Е сега дали е дозволено такви работи на fortumo? Во https://fortumo.com/tos не можам да видам дека е забрането, за да знам да не го скривам сајтот дека е betting :)

Поздрав
немаш никаков проблем, слободно имплементирај...
 

alphapack

Нов член
Зачленет/а
3 септември 2015
Мислења
8
Реакции
0
А некoк знaј кaкo се пoдесувa тoa чудo? Сaкaм знaчи кaкo штo тие прaвaт пoсебнa пoрaкa дa се прaти нa тoј брoјoт a не oнaкa преку дугме.. сфaќaте? xD
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
А некoк знaј кaкo се пoдесувa тoa чудo? Сaкaм знaчи кaкo штo тие прaвaт пoсебнa пoрaкa дa се прaти нa тoј брoјoт a не oнaкa преку дугме.. сфaќaте? xD
побарај тука помош:
Код:
https://fortumo.com/support
 

alphapack

Нов член
Зачленет/а
3 септември 2015
Мислења
8
Реакции
0
Сапортот му е катастрофален :/
Еве пред некое време кога ги прашав што ми пишаа
Код:
Thank you for contacting us.

In order to find out more about your project and help you get started quickly, please provide answers to the following questions:
What type of games or applications do you develop or have available? Please describe in detail and send any links you can provide about your service(s)?
What types of services would you like to monetize (virtual goods, game levels, full game downloads etc) and how much do you charge for them?
You can check out how Fortumo works here and how you can get more information regarding guidelines for integration here.

All the best,

Burhan
 
На врв Дно