Се бара учител за PPD !!!

Nakolce

Активен член
Зачленет/а
1 ноември 2011
Мислења
510
Реакции
84
Пред недела дена решив да се вратам малце на интернет заработката... До сега не сум работел со ППД но гледам дека има заработка ако се проба.
Бидејки сум тотален нуб... Пробувам разни ствари ама не иде некако... Барам некој што го работи ова да ме води чекор по чекор додека да почнам редовно да заработувам.
Нормално ќе се договориме за % од заработката што он ќе ја добие кога ќе ги подигнам првите пари од ППД.

Имам акаунт на Fileice, го имам Addmefast ботот (платена верзија), Акаунт на Vagex (ако врши работа) и уште неколку други програмчиња кои се бесплатни и секој може да ги има.
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
За ППД моја препорака ти е да учиш СЕО и да рангираш на гугл. Според мене Youtube е мртов за PPD
 

conArtist

Член
Зачленет/а
1 февруари 2014
Мислења
68
Реакции
36
10153838_10153987145555472_1255462463_n.jpg
 

Nakolce

Активен член
Зачленет/а
1 ноември 2011
Мислења
510
Реакции
84
За ППД моја препорака ти е да учиш СЕО и да рангираш на гугл. Според мене Youtube е мртов за PPD
Мислиш со правење на блог... и промовирање на истиот?

Читам на интернет дека сеуште има некои што заработуваат со youtube. Само малце е тешко со ова 301.
Направив неколку видеа и полека пробувам да ги протнам низ тоа заштитата нивна. Ако ми успее би требало да биде добро... Не се брзам и секој ден ставам по 30-40 прегледи не повеќе.
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Не блог. Пробај со веб страна со .com домен. Малце ќе биде потешко али ако можеш рангирај на гугл и ќе видиш големи резултати.
 
На врв Дно