Се бави ли некој со музика!??

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Имате ли нешто книги за Dubstep музика.. ??
 
Последна промена:

Korunovski

Активен член
Зачленет/а
4 март 2013
Мислења
34
Реакции
11
Шо поточно книги ? Како се прави или???
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
FL Studio
Reason
Abelton Live
Native Instruments
Apple Logic

ја го користев многу Reason имав миди keyboard стварно е јако, овие се профи програми што значи комплицирани додека ги научиш, ама имаш туторијали и немаш гајле само ти треба време и желба. Мене ми треба ново миди, го акна ќерками од земја :(

за хардвер ти треба една добра sound карта миксета не ти треба за сега, има се во софтверите
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Миксав музика едно 2 години но нема леб од тоа :notwork: така да се определив на на интернет маркетинг :no1:
Ги користев Virtual DJ, WavePad Sound Editor, FL Studio.
Иначе еве слушнете па кажете оцена :cool:
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Миксав музика едно 2 години но нема леб од тоа :notwork: така да се определив на на интернет маркетинг :no1:
Ги користев Virtual DJ, WavePad Sound Editor, FL Studio.
Иначе еве слушнете па кажете оцена :cool:

Пуштање музика се прави од кејф, ја не познаам ДЈ кој сакал да биде Дј само заради пари/професија. Затоа и си се откажал, не си за музика.
Ја Миди си купив и картичка чисто за мој мерак... Ако пушташ музика користи Трактор, Виртуал Дј е за дечиња...
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Пуштање музика се прави од кејф, ја не познаам ДЈ кој сакал да биде Дј само заради пари/професија. Затоа и си се откажал, не си за музика.
Ја Миди си купив и картичка чисто за мој мерак... Ако пушташ музика користи Трактор, Виртуал Дј е за дечиња...
Не реков дека сосема престанав да слушам таква музика или да миксам, но не е паметно голем дел од времето да се троши за нешто што не би ти давало приход. Слушај го мозокот, не срцето :D
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Тоа е, сите што го слушале мозокот не се Дј/продуценти. Не би рекол дека е така, живеам со продуценти и Дј-и скоро две децении, има одлични дечки од МК кои создаваат супер модерна техно музика и егзистираат само од тоа.
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Тоа е, сите што го слушале мозокот не се Дј/продуценти. Не би рекол дека е така, живеам со продуценти и Дј-и скоро две децении, има одлични дечки од МК кои создаваат супер модерна техно музика и егзистираат само од тоа.
Браво за нив.
 

NoGood

Нов член
Зачленет/а
6 мај 2014
Мислења
18
Реакции
1
Порано и јас се обидов така нешто со FL Studio и искрено ништо не направив :( Многу труд треба за оваа работа.
 

igor.89

Нов член
Зачленет/а
18 февруари 2014
Мислења
10
Реакции
3
Порано и јас се обидов така нешто со FL Studio и искрено ништо не направив :( Многу труд треба за оваа работа.
Не треба многу труд , многу лесно се учат сите програми. За да почнеш со продуцирање треба да имаш добра идеја на тоа што ке работиш.
 

Korunovski

Активен член
Зачленет/а
4 март 2013
Мислења
34
Реакции
11
Порано и јас се обидов така нешто со FL Studio и искрено ништо не направив :( Многу труд треба за оваа работа.
Fl Studio тешко? Види како изгледа Ableton.А за то шо не си напрајл ништо,треба многу туторијали гледање. Учам Fl една година па ќе видиме шо ќе биди :)
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Купете си гитарче и свиркајте си бе :p
 
На врв Дно