• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Продажба на емаил

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Дали некој знае каде може да се продадат емаилови?
И одприлика какви емаилови колку вредат??
 

Professor

VIP
Зачленет/а
10 февруари 2014
Мислења
58
Реакции
29
Разгледај на BHW, имаш многу сервиси кои продаваат емаилови.
 

Af2Af

Нов член
Зачленет/а
25 април 2017
Мислења
7
Реакции
2
Веб-страница
af2af.com
Бамп на темава.

Би сакал само да додадам дека обично купени листи не вредат многу и најголем дел се испамувани до последна капка крв...

Најдобар мејл трафик, којшто доаќа директно од статистика од нашата мрежа, е мејл трафик од листа собрана со тек на години (лично од твои кампањи) и од листи кои ги направил некој друг, а не се на продажба [ooops]:rolleyes:

Чисто за совет, да не се изгориш ако планираш да купуваш мејлови...
 
На врв Дно