Продавање купони

Zerosec

Член
Зачленет/а
3 февруари 2015
Мислења
66
Реакции
20
Поздрав дечки, дали некој има искуство со продавање на купони. Имам инстаграм страница со релативно добра посетеност и следачи, но неможам да најдам максимален начин на заработка, пробав со реклами имаше мала заинтересираност по 1 реклама во неделата но гледам има дечки кои даваат купони "shoes15" за некоја онлајн страница... Сега дали има такви понуди на некои страници пример од adidas или nike? Дали знае некој како одат тие работи?
 

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Поздрав дечки, дали некој има искуство со продавање на купони. Имам инстаграм страница со релативно добра посетеност и следачи, но неможам да најдам максимален начин на заработка, пробав со реклами имаше мала заинтересираност по 1 реклама во неделата но гледам има дечки кои даваат купони "shoes15" за некоја онлајн страница... Сега дали има такви понуди на некои страници пример од adidas или nike? Дали знае некој како одат тие работи?
Прати ми ја страната во ПП да видам што имаш, зависи од niche-то ама за instagram конкретно имаш мулти-опции за заработка, ќе најдеме нешто :)
 

Af2Af

Нов член
Зачленет/а
25 април 2017
Мислења
7
Реакции
2
Веб-страница
af2af.com
Поздрав дечки, дали некој има искуство со продавање на купони. Имам инстаграм страница со релативно добра посетеност и следачи, но неможам да најдам максимален начин на заработка, пробав со реклами имаше мала заинтересираност по 1 реклама во неделата но гледам има дечки кои даваат купони "shoes15" за некоја онлајн страница... Сега дали има такви понуди на некои страници пример од adidas или nike? Дали знае некој како одат тие работи?

Прати ми ја страната во ПП да видам што имаш, зависи од niche-то ама за instagram конкретно имаш мулти-опции за заработка, ќе најдеме нешто :)

Една од тие мулти-опции е со казина :) Коцкари ќе најдеш секаде, во секој можен niche, па дури и ако страната ти е за купони.

На пример, за да заработиш $1000 - колку купони треба а продадеш? Со казина, се што треба е да привлечеш еден добар играч, кој може да ти донесе и многу повеќе...

Повеќе информации тука:
https://ibiz.mk/threads/Можност-да-...сечно-со-affiliate-маркетинг-во-igaming.1638/
 
На врв Дно