Продавање Книги

Crnorizec

Нов член
Зачленет/а
22 јануари 2015
Мислења
20
Реакции
2
Здраво,
Ме интересира дали некој од форумов се занимава со продавање книги? Не сретнав ваква тема, доколку постои слободно нека ја избрише администраторот оваа. Запознаен сум само со опцијата за продавање на амазон киндле, амазон како што читав нуди до 70% од профитот, што значи за продадена книга од 2.99 долари би добиле 2.09. Доколку некој се занимава веќе со ова нека предложи и некоја друга опција. Поздрав
 

Zerosec

Член
Зачленет/а
3 февруари 2015
Мислења
66
Реакции
20
Форумов е некако мртов, едно време беше баш онака топ сега некако нема ни активност ни ништо а темава е на место...
+1 ако има некој да каже нешто повеќе, па има гајба пиво од мене...
 
На врв Дно