Проблем со WordPress

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Имам некој проблем со wordpressot неможам да го решам.
Значи кога пишувам нов пост, текстот е безбоен и кога ќе го селектирам само се гледа а притоа не. Исто така горе немам HTML опција.
Еве како треба да биди(ова е од мој стар домен)

а еве како е моментално на мојот домен

Исто така ги нема опциите, и тоа текст не се селектира а таму треба да има HTML
Пробав да го избришам wp, го снимиф преку softalicious и рачно, дури и ги бришев датабазите при ново инсталирање, избришав cookies али неќе..
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
text, ти е html. Изгледа имаш нешто чепкано во css инсталирај си Firebug и види од каде ти иде..
вака на памет незнам да ти одговорам...
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Нема врска, важно не се селектира тоа и сите опции ги нема. Не чепкав ништо уште фчера кога прв пат го зедоф хостингот, доменот инсталирав wordpress и така си остана. Ај сеа ќе пробам со тоа. Иначе и кога барам теми, плагини во search ми излегва error
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Преинсталирај го вордпрес ? Зачувај ја прво датабазата ако имаш нешто пишувано и подесувано.
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Прочитај убо горе.. го преинсталирав и рачно и преку тоа софтлициоус и датабазите ги избришував кога го реинсталирав џабе..
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Аа.. па мрзеше ме да прочитам се :p
Земи постара верзија...
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Пробав да ја менам темата, да не е до тоа проблем али ми вадеше некој ерор..
па како што ми рече kon ставив постар вордпрес али па исто, и одам да пробам да менам тема е сега можеше менаф си дојде се во ред, го делитнав старио вп, снимив најновата верзија и се фаќа. Може катанец на темата. :D
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
коа имаш проблем пробај:

смени permalinks structure
види дали усер на базата ги има сите права
смени дефаулт тема и види дали ке ти работи
не користи нулирани теми!!
и на крај, оди на суппорт од хостингот и пискај им !!!
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Зафркаваат некогаш темите(особено ако имаат самите креатори додавано делови за едиторот - дали како аутогенератори за шоркати или нешто друго) .
Има и подобри едитори од стандардниот(мада и тој е добар). :D
 

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
Јас го имаше сличен проблем, сето тоа беше поради еден плагин, пази од каде симнувате :)
 
На врв Дно