Проблем со веб страна

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
Здраво на сите, малку бев отсутен поради оправдани причини, мислам дека ќе ми биде опростено :)

Сега правам една веб страна за еден пријател и наидов на проблем, значи вака:

Просто и едноставно објаснето - На почетна страна си има како 3 поста направено и копчето што им е "Read more" сакам да го линкувам да води до категорија или пејџ каде што ќе има уште 3 категории.

Значи тој линк да води до категорија/page во која ќе има уште 3 ?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Здраво на сите, малку бев отсутен поради оправдани причини, мислам дека ќе ми биде опростено :)

Сега правам една веб страна за еден пријател и наидов на проблем, значи вака:

Просто и едноставно објаснето - На почетна страна си има како 3 поста направено и копчето што им е "Read more" сакам да го линкувам да води до категорија или пејџ каде што ќе има уште 3 категории.

Значи тој линк да води до категорија/page во која ќе има уште 3 ?

пиши што платформа користиш... статичен е или динамичен? WP, Joomla, etc....
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Користам Wordpress, темата е Kallyas themeforst :) Но не купена секако то


ако ти е наместено на блог стил, нема да можеш тоа да го направиш, но статична почетна страна, да изводливо е, но нема да биде автоматизирано, па на секој нов блог пост ке мораш да ја апдејтираш..

незнам друг начин.
 

CrAzY_MaN

Нов член
Зачленет/а
30 јануари 2012
Мислења
13
Реакции
8
Веб-страница
pretpriemac.mk
Провери во полињата каде што ги креираш тие, мора да има поле каде што треба да вметнеш каде да носи копчето read more. Доколку сакаш можам да погледнам, имам искуство со вакви работи. Контактирај ме по ПП.
 

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
Средив веќе, со помош на портфолио категории :)
 
На врв Дно