• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Проблем со Големи букви

Geekoid

Нов член
Зачленет/а
7 ноември 2011
Мислења
55
Реакции
2
Во оваа тема може да ги ставиме малите забелешки што ги има форумот.
Еве јас да почнам. Каде што има само македонски фонт не излегуваат големи букви, само мали.
Тоа можете да го смените во:
VBulletin Options - Message Posting and Editing Options - Prevent Shouting (така беше ако не се лажам)
 

томче

дизајнерче
Зачленет/а
8 септември 2011
Мислења
391
Реакции
16
Веб-страница
www.ibiz.mk
мислиш македонска подршка
и тоа е средено и подесено и големи букви ако се стават остануваат

дај тема кај е тоа
 

Geekoid

Нов член
Зачленет/а
7 ноември 2011
Мислења
55
Реакции
2
еве овде на пример.ако не се употребува латиница, сите се мали.
 

томче

дизајнерче
Зачленет/а
8 септември 2011
Мислења
391
Реакции
16
Веб-страница
www.ibiz.mk
Еве овде се е кирилица, Али Сепак има големи Букви
стави ти погоре Големи букви?, ако да ке погледнам УБАВО.
 

томче

дизајнерче
Зачленет/а
8 септември 2011
Мислења
391
Реакции
16
Веб-страница
www.ibiz.mk
Тоа е средено уште на почеток, но сепак некаде се појавува (али не сум приметил кај мене да се појави) ке биде испитано убаво подетално.
Фала на забелешката

и во иднина користи подобар наслов, за секоја забелешка/критика/... нова тема (нема потреба да ја правиме една тема километарска) :salute:
 
На врв Дно