Предавања на Мирко Чешелкоски?

Статус
Затворена за нови мислења.

freetime

Активен член
Зачленет/а
11 март 2013
Мислења
36
Реакции
43
Ха ... тебе ти вратил, а на мене не ми враќа кога му подарав мислење да продадам фејсбук фан страна со 320К :D
Само едно сватив, човекот е жива превара. Доколку сака да им помогне на луѓето да заработуваат преку интернет тоа можел да го направи и бесплатно. Случајно наидов на неговите страни. На секоја страна си има поставено беклинк до некоја друга негова страна. Сите страни што му ги видов се пејџ ранк 3 и на секоја страна имаше за Адсенсе. Така да човекот си заработува преку адсенсе, ама не кажува конкретно како успеал и слично.... А сигурен сум да му пишам и јас дека заработувам преку адсенсе 1000+ Евра ќе ме викне на предавање да кажам како сум успеал, а тоа е + за него и негово надокнадување.

Вчера јас пишував со Борче Велковски неговиот најдобар ученик ...
Неговиот најдобар ученик зима по 7 долари дневно просек.. Мирко вика вака : За да достигнете да бидете како мојот најдобар ученик Борче да заработувате 7 долари дневно, вам ќе ви требаат околу 3 месеци напорна работа, па после 3 месеци ќе видете резултати па ќе почнете да заработувате по 5 долари дневно..
За да ја зголемите таа сума потребно е минимум по 4х дневно да сте на пц ..
АЛООО БРЕ ?
3 Месеци да работам за џабе а после по 5 долара да зимам, а воедно и да скапувам на пц ?
хаххаа, после ова што го прочитав од Мирко, се мислам и јас да држам предавања за ппд :D
Барем ние на ппд работиме 10мин дневно а зимаме мн повеќе од нив, 5 долара се ништо за ппд..
 

arso

Активен член
Зачленет/а
18 април 2012
Мислења
106
Реакции
42
Вчера јас пишував со Борче Велковски неговиот најдобар ученик ...
Неговиот најдобар ученик зима по 7 долари дневно просек.. Мирко вика вака : За да достигнете да бидете како мојот најдобар ученик Борче да заработувате 7 долари дневно, вам ќе ви требаат околу 3 месеци напорна работа, па после 3 месеци ќе видете резултати па ќе почнете да заработувате по 5 долари дневно..
За да ја зголемите таа сума потребно е минимум по 4х дневно да сте на пц ..
АЛООО БРЕ ?
3 Месеци да работам за џабе а после по 5 долара да зимам, а воедно и да скапувам на пц ?
хаххаа, после ова што го прочитав од Мирко, се мислам и јас да држам предавања за ппд :D
Барем ние на ппд работиме 10мин дневно а зимаме мн повеќе од нив, 5 долара се ништо за ппд..


Истиот тој го рекламира дека заработувал по 65 дневно... o_O

 

arso

Активен член
Зачленет/а
18 април 2012
Мислења
106
Реакции
42
Нема врска, лаже само овој Мирко вчера пишав со детето ми рече по 7 долара зимал дневно ..

Амааан бе хахаха, бар некоа комуникација имаат ли, едниов лаже толкави цифри, другиов појма нема изгледа што се дешава...
Иначе дека Мирко знае да си подлаже тоа точно е, има една негова книга што ја напишал во врска со adult, daiting... како заработил огромни суми, илјадници долари што нема врска, бар јас тоа работам со години, позната материја ми е, но очигледно некој во нешто што не е упатен лесно може да му се продаде филм, на еден форум продавајќи ја книгата го провалија па го снема...

Но во врска со овие сајтови, конкретно процесот со сео ме интересираше да го видам што им го објаснува на групите, бидејќи Аце спомна ги гледал.

Во едно од видеата вели група 22, па по двајца членови да имаат тие групи ако се реални, тогаш има направена убава сума на пари.

Од друга страна па 22 групи а промовира 3-4 души како успешни, зар од 40 луѓе толку мал процент има на успешни.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
типот е доста време во интернет маркетинг, нормално е да заработува, но дека заработува 2000 еур на ден, тоа може да сања само, мислам дека ни FileHippo не заработува 2к на ден.

Мене највише ми е нооб дека се нарекува Експерт за Интернет Маркетинг а нема никаква сертификација за тоа. Ако е некој експерт во некоја област, треба да е сертифициран за тоа.
 

Колман

Активен член
Зачленет/а
5 мај 2012
Мислења
182
Реакции
99
Јас го повикувам Мирко како член на иБиз (не му го знам никот, би било добро да го тагне некој да добие меил), да се поизјасни малце за неговите курсеви.
Ако паметам добро, тоа го направи еднашка на ИТ форумот, па не помина најдобро.

Не му судам дека е измамник или било што, некои веќе напишаа дека курсевите му се добри за почетници, ама нека биде малку реален со сумите.
 

arso

Активен член
Зачленет/а
18 април 2012
Мислења
106
Реакции
42
Може ова да му е профилот combson ,
бар со тој се има регнато на многу сајтови, али ако е он
combson последен пат беше виден како:

24 Февруари 2012

Ете ако чита, нек се вклучи, нек шкртне неколку реченици нека објасни, на презентацијата кога бев јас имаше еден човек постар кој исто така заработува на интернет ( Sinisa Janicijevic ) со кој влегоа во дискусија, односно го распраша Мирко конкретни работи, му објасни како он тоа заработува, све што знае и што дополнително Мирко него би го научил, одговорот на Мирко беше дека заедно ќе учеле чим и он бил на тоа ниво, заедно новите изданија на книги ќе ги читале, ќе ги применувале тие методи...
Имаше прашања кон Мирко исто така, доколку он е толку сигурен и гарантира, зашто луѓето да не му исплатат откако ќе почнат да прават пари, на негов хост се сајтовите, домените на негово име нека бидат, чим почнат да заработуваат пари луѓето му исплаќаат а он им го предава доменот...
но ништо од тој бизнис, никакви предлози, првин да се плати 20 000 бона па после он ќе гарантира.
 

Martinovski

Администратор
Зачленет/а
21 декември 2011
Мислења
154
Реакции
32
Јас го контактирав преку е-пошта, му кажувам ова-она, му викам да се приклучам, имам солидни познавања, ми враќа остави ми мобилен да се слушнеме. Која е поентата?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
20 000ден се многу, со тие пари се прави солиден веб кој ке ја поврати инвестицијата за 2 месеци.
 
  • Like
Реакции: kiko

arso

Активен член
Зачленет/а
18 април 2012
Мислења
106
Реакции
42
Не е многу за тоа он што го ветува
- ЈАС ЛИЧНО ГАРАНТИРАМ НАЈМИНИМАЛНО $1000 месечно…!

јас би му ги дал одма и плус прасе има од мене, ама муабетот е што не е вистина...
 

arso

Активен член
Зачленет/а
18 април 2012
Мислења
106
Реакции
42
Кој го знае, некоа игра на зборови си тера ли, појма неам. На тие курсеви само луѓе без никакво знаење ли одат, па зар никој од нив не се движи по форуми негде нешто да сподели искуства...
на над 40 луѓе пари да им собере, никој нигде да пише поплка нешто... :D
 

Martinovski

Администратор
Зачленет/а
21 декември 2011
Мислења
154
Реакции
32
На тие курсеви одат луѓе што едвај знаат да го уклучат компјутерот и да отворат нов текст документ и да искуцаат 2-3 реченици за 2-3 саата. Можно е да имаат основни познавања од англиски, и кога ќе појдат таму се стекнуваат со теоретско знаење од типот „Што е блог?“, како да креираат блог, како да си направат ЏиМеил адреса, за нели да можат да си отворат АдСенс акаунт, за да можат да заработуваат по 1.000 ЕУР месечно или дневно, сеедно така? Според мојата логика, г-дин Мирко сигурно заработува по 2.500 ЕУР месечно. Како? Курсот чини 250 евра. Си има ограничена бројка со колку луѓе да се замара. Тоа најверојатно е 10. И тука настапува простата математика, резервирани местата, утре во толку и толку, таму и таму на обука (тренинг) како што вика тој. 10х250=2,500 ЕУР на рака, почнува тренинг сесијата и тоа е тоа. Се разбравме нели?
 
  • Like
Реакции: kiko

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Јас мислам дека на тој курс одат само луѓе кои поима немаат од заработка затоа што ако некој знае малце повеќе ќе види дека тој курс не вреди и може сам да се научи од форумите и без пари да добие големи знаења :D
 

Martinovski

Администратор
Зачленет/а
21 декември 2011
Мислења
154
Реакции
32
Ама друго е кога ќе ти предава Интернет Маркетинг Експерт без сертификат/диплома.
 

Infamous

Член
Зачленет/а
8 јули 2013
Мислења
85
Реакции
27
Според мене, подобро би било да платите некој денар, да научите Англиски и со помош на Туторијали од YouTube, Форуми, ТПБ и други сајтови да најдете и научете точно што ви е потребно, отколку да одете кај овој, да ви каже некои основни работи, па да ви бара пари за да ве научи нешто повеќе...

Немам идено на неговите предавања, затоа не можам да го оценам, можеби е добар дечкото, а ако ме прашувате мене, никогаш не би ни отишол, ниту пак би препорачал на некого да оди. :D
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Абе вие викате чим заработува доволно и предоволно за живеачка, зошто му е да ги подучува?

Брат , 20,000 денари од човек, еве нека биде група од 20 луѓе , тоа ти се 400,000 денари од една обука!
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Абе вие викате чим заработува доволно и предоволно за живеачка, зошто му е да ги подучува?

Брат , 20,000 денари од човек, еве нека биде група од 20 луѓе , тоа ти се 400,000 денари од една обука!

Нормално, Coaching има највеќе профит како и да имаш свој продукт
 

freetime

Активен член
Зачленет/а
11 март 2013
Мислења
36
Реакции
43
Абе он зима 20к од некој што незнаат пц да уклучат, му кажува основни работи, за 1 месец му зима 20к после овие гледаат дека не им покажува ништо посебно за и они да заработат, па сеа затоа напна со рекламите бара други пациенти шо незнаат пц да уклучат :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Дно