Пребарувања на google

томче

дизајнерче
Зачленет/а
8 септември 2011
Мислења
391
Реакции
16
Веб-страница
www.ibiz.mk
Со еден многу важен клучен збор испаднавме на првата страна на гугл (трето место)
и тоа пред кајгана(нема иста цел форумот но е доста популарен и темата им е со нашата тематика :ninja:)
и тоа за пола месец од отварањето (точно 17дена)
ајде да ни се множат достигнувањата и да го окупираме целиот гугл со наши теми

вие го постигнавте ова :highfive:
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Ова е доста добар старт, па до крај на месецов се надевам дека ќе бидеме на врвот, тука се и другите keywords кој се приближно до овој.
 

Pepix

Нов член
Зачленет/а
18 ноември 2011
Мислења
10
Реакции
3
Веб-страница
load.mk
IP адреса

По појавувањето на новиот алгоритам на Гугл во Февруари 2011 година многу работи се променија. Гугл Панда го промени начинот на рангирање на клучни зборови кој зависи од многу фактори.
Резултато кој го добиваш ти е поради твојата ip адреса. Не го гледаат сите истиот резултат.Еве ти пример јас како ги гледам резултатите за моите клучни зборови: филм, музика и селебрити...Друг факт е тоа што Гугл им дава на сите приближно ранк "10" на почетокот кој трае до наредниот апдејт на пејџ ранкот каде потоа си го добиваат вистинскиот ранк, обично 2 или 3, зависи колку излезни линкови имаш и коллу се квалитетни.

Поздрав од Струмица.
 

Zeratul

Член
Зачленет/а
15 март 2012
Мислења
91
Реакции
15
Ви честитам. Добар збор, само не сум сигурен колку ние Македонциве сакаме да заработиме?

Повеќето чекаат друг да им даде.

Поимот „заработка“ (кирилица) на Гугл се пребарува околу 12 пати месечно од Македонија, а во комбинација со други зборови околу 210 пати.
На латиница се пребарува 28 пати, а во комбинација со други зборови околу 320 пати.

---------- Објавено во: 03:02 PM ---------- Претходниот пост е постиран во: 02:59 PM ----------

Ви честитам. Добар збор, само не сум сигурен колку ние Македонциве сакаме да заработиме?

Повеќето чекаат друг да им даде.

Поимот „заработка“ (кирилица) на Гугл се пребарува околу 12 пати месечно од Македонија, а во комбинација со други зборови околу 210 пати.
На латиница се пребарува 28 пати, а во комбинација со други зборови околу 320 пати.

П.С. Од кај мене форумов на поимот „заработка“ е на 6 место, а кајгана на 3.
 
На врв Дно