Дневник Прв официјален маркетинг дневник

viksamkd

Истакнат член
Зачленет/а
6 ноември 2011
Мислења
131
Реакции
40
Епа луѓе дојде Судниот ден....
Саат време пред 1ви март можам да кажам дека за 2 месеци направив повеќе одколку година дена..
Се надевам дека ова ве мотивираше сите да фатите и да работите со интернет маркетинг пошто гледате дека има дебела пара.
Значи вака.Минатиот викенд беше НБА ALL STAR викенд и доделување на оскари.Убаво го искористив ова и земав за двата настани фатив и направив кампањи.Благодарение на овие настани успеав да ја надминам целта за окулу третина.

Вкупно заработени пари: 1364.8$
Просечно време работено на ден: 5 часа +/-

Се е во организацијата на времето.Ако си го организирате времето ќе имате и време за школо/работа и искачања и ИМ.
Што научив во овие два месеци?
Ако нешто многу го посакуваш, никогаш не се откажувај.Не бидете мрзи пошо ја безвезе потрошив година дена така...

Што ќе правам со парите??
Па решив 1000$ да ги реинвестирам во ИМ(највероватно платен траффик),а за останатите 300$ заедно со нешто пара што фатив на спортска(ептен некако се погоди) да си купам нов smartphone. XPERIA S. Сега илезе во Европа за месец би требало да дојде кај нас..
Многу сум среќен и возбуден.
Иначе деновиве ќе ги повлечам парите(чек или сметка ќе видам) и ќе постирам слика...
Фала на сите што го следеа дневникот и се надевам дека се инспириравте и дека и вие ќе успеете.
Поздрав,Викса...
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Честитки од мене, кога да очекуваме нов дневник?
 

viksamkd

Истакнат член
Зачленет/а
6 ноември 2011
Мислења
131
Реакции
40
па мојот нареден дневник мислам да биде за моите искуства со платен траффик и ако најдам со некој JV за некој продукт да склопам..
 

Zeratul

Член
Зачленет/а
15 март 2012
Мислења
91
Реакции
15
Извини батка, нешто сум збунет... Имаш веб страна или директно понудите ги правиш од описот под видеата, и од потписите на форумите?

Значи дај малку околу тоа...
Пошто јас имам комбиниран трафик од 100.000 месечно и ме интересира додатна монетизација...
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Викса, рече дека ќе ги повлекуваш парите со чек, веќе поодамна.
Дали ти стигна, односно дали успешно ги повлече? :)
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Ајде бе шефе :p Стигнаа ли ? :D Не бива од Нептун идат хехеххе
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Доказ дека ти стигна чек од 1000 и нешто долари? Нема а? ;)
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Хахаха браво бе сигурно дека он немора да ви дава доказ ако сакате идите регистрирајтесе ако не не :D Иначе јас имам ставено слика од чек ако не верувате видете во мојот дневник.
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
викса убаво ви рече дека од тие 1300 долари, 1000 ќе ги вложи на нет во нешто, а оние 300 ќе ги извади.
И што он сега ќе ве лаже дека собрал нели?
господи боже..o_O
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Ќе видиш дека ќе стигне, стварно исплаќаат. 100% гарантирам, чекаме слика :p
па на виктор му се одамна стигнати парите тоа можам да го гарантирам, само не е занамарил да остави тука слика или слично..
 
На врв Дно