Дневник Прв официјален маркетинг дневник

viksamkd

Истакнат член
Зачленет/а
6 ноември 2011
Мислења
131
Реакции
40
а каде ти се наоѓаат тие пари?
paypal, skrill или нешто сосема трето?
и како планираш да ги повлечеш парите евентуално?
*ако не е тајна :)
Милтон парите се уште на акаунтот на peerfly сакам да соберам 1000$ и по чек да ги добијам парите,а за понатамошни исплати преку сметка на банка.

Фала на подршката од сите.Деновиве ќе одморам малце па од викендов се фаќаме пак за работа.
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Викса, ти пишав преку приватна порака, ама изгледа немаше одговор, па ако може да ми дадеш некако контакт од тебе сакам да дискутирам со тебе за нешто ....
Се извинувам поради излегување надвор од темата..
 

viksamkd

Истакнат член
Зачленет/а
6 ноември 2011
Мислења
131
Реакции
40
Power не е проблем ти пишав порака. Само сакам да ви помогнам на сите да направите некоја пара повеќе на нет.

Ок луѓе продолжуваме со дневникот.
Денес фативме се по старно.
Youtube+Forum marketing+social bookmarking+backlinking+yahoo anwsers
Како и секој ден ова ми е стратегија.
Во претходниве неколку дена уште добивам по некоја пара од Superbowl али денес се вратив и фатив ептен јако да промовирам.
Како што знаете денес почина Витни Хјустон.Ова беше ударна вест во светот.Фатив и го промовирам преку музички видеа на неа и на форуми давав линкови од понуди за симињање музика.
Како што го пишувам дневников сега на полноќ во претходниве неколку дена заработив 52$.Само денес 35$.
Се надевам дека ќе продолжи вака.
Поздрав
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Браво браво ама навистина ми даде инспирација и јас планирам да почнам наскоро! Само што незнам многу за CPA во главно.. Се надевам деќа ке научам наскоро. :typerhappy: пс на кој сајт работиш како ЦПА нетворк?
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Peerfly вчера ги разгледував понудите денес ќе ги испробам неколку од начините. Во меѓувреме работам на нешто интересно што ако даде плод :) ќе го објавам тука туторијалот (не е поврзано со CPA). Доколку некој сака соработка слободно нека ме контактира.
 

viksamkd

Истакнат член
Зачленет/а
6 ноември 2011
Мислења
131
Реакции
40
UPDATE UPDATE
Епа народе ми остануваат уште 35$ до крајот на месецов за да успее овој дневник.За валентајн убаво имав комверзации и направи негде 120 долари.
Иначе добивам многу прашања од вас на скајп баш како промовирам.
Еве како е мојата стратегија
Дневно прво правам по окулу 20 youtube акаунти.За ова мењам ип адреса пошо гоогле ми бара верификација после 2-3 акаунти.
Наоѓам добри понуди и ги кратам со dot.tk
Откако ќе најдам добри keywords фаќам и зимам аплоудирам видеа.Окулу 10 видеа етен јако ги промовирам додека аплодирам и окуку 100 видеа со random keywords.Тие видеа што ги промовирам ставам лајкови,кометари и се друго шо има на youtube.После тоа идам на форуми каде како потпис давам линк од видеото и линк од понудата.
Идам и на видета им правам social bookmarking.Фаќам и ги ставан на сите услуги што сум ги дал јас или некој друг член во претходните постови.Пробајте и најдете некој кракуван софтвер за backlinking ако можете.Глејте да најдете по форуми листи од edu/gov блогови.Овие даваат ептен добар скок во ранкинг.
Иначе за сите што сакаат да знаат колку време зима ова све ќе ви кажам.
Мене ми требаат окулу 4-6 саати кога почнав али сега завршувам све за 3-4 саати.
Ако ова ви изгледа многу време тогаш Интернет маркетинг не е за вас.Бидејќи само упорните успеваат во ова.
мене ми требаше година и половина да дојдам до сега каде што сум.Првата година само читав методи и ништо не правев.
Сега видете ме.17 сум а правам поише пари од пола држава.
Позз до следен update и чекам сугестии.
 

Hyper Freak

Нов член
Зачленет/а
18 јануари 2012
Мислења
43
Реакции
1
Правењето на акаунтите може да се автоматизира, исто така и уплоадирањето, лајковите и коментарите...Потребна е инвестиција за да некој ти направи програма, но значително ке ти го намали времето кое што го поминуваш вршејќи ја целата работа.
Можеби сега несакаш да експериментираш, но размисли понатаму.Ако си сериозен со работава ке ти биде од голема корист.
 

viksamkd

Истакнат член
Зачленет/а
6 ноември 2011
Мислења
131
Реакции
40
Hyper знам за тоа и баш воплан ми се 2-3 проекти за мој софтвер само ќе треба да најдам програмер кој не е прескап а ја врши работата.
 

Martinovski

Администратор
Зачленет/а
21 декември 2011
Мислења
154
Реакции
32
@Viksa како успеваш да промовираш кога сите понуди се најчесто за Америка, кога ќе идеш на линкот на понудата, ти вели дека понудата не е дозволена во државата?
 

Seophisticated

Истакнат член
Зачленет/а
4 ноември 2011
Мислења
196
Реакции
55
@Viksa како успеваш да промовираш кога сите понуди се најчесто за Америка, кога ќе идеш на линкот на понудата, ти вели дека понудата не е дозволена во државата?

Тебе ти покажува така затоа што ја отвараш понудата со ip адреса од држава во која не е дозволена таа понуда, односно МК, на американците им ја отвара нормално без проблеми. Ако сакаш да провериш како изгледа понудата тогаш користи USA proxy или VPN.
(HideMyAss не работи so Peerfly ако памтам добро)
 

viksamkd

Истакнат член
Зачленет/а
6 ноември 2011
Мислења
131
Реакции
40
UPDATE UPDATE
Конечно успеавме луѓе.... 1000$ за нешо помалце од 2 месеци без ВЛОЖУВАЊЕ.
Сега за сега сум на 1076$ и ќе го продолжам дневников до 1ви март до кога е краен рок да видиме вкупно колку ќе заработиме...
Деновиве ќе го побарам чекот па кога ќе го добијам ќе го ставам...
ОВА Е ДОКАЗ ДЕКА СЕ Е МОЖНО АКО СИ СПРЕМЕН ДА РАБОТИШ И ДА НЕ СЕ ОТКАЖЕШ ОД СВОЈАТА ЦЕЛ...
Можете да замислите како се чуствувам јас кога успеав како малолетник за 2 месеци да заработам нешо над 40 000 денари...
Чекам ваши импресии..
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Честитки, се што можам да ти кажам е да не запираш тука, значи продолжувај и разработувај го овој дел.
CPA е нешто многу интересно и штом ќе почнеш да го работиш те тера да продолжуваш повеќе и повеќе.
Пред некое време почнав и јас и еве има ефект не толку голем но има.
Чекаме 1ви и да го затвориме овој дневник како успешен!
 

Martinovski

Администратор
Зачленет/а
21 декември 2011
Мислења
154
Реакции
32
@Viksa имам само еден збор. БРАВО! Истото и како Аце, не застанувај, само продолжи напред. Деновиве и јас ќе се обидам.
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Е ова е веќе преголема мотивација за и јас да започнам да се бавам со CPA, ќе се договорам со таткоми со негово име да работам, ем нема да имам никакви проблеми, ем лесно ќе можам да го верифицирам акаунтот.. ОГРОМНИ ЧЕСТИТКИ за заработеното
BTW: Шо ќе частеш :D ?
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Браво ! Ти можеш да вадиш месечна плата со ова ... 1000$ не се малку за 2 месеци, месечна плата 20000 денари ке живееш како цар :D
 

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
браос viksa... поштујам!
терај само напред!

и пак ќе кажам штета што не сме амери, пошто да бевме.. целово ова искуство што го собра во оваа твоја авантура можеш комотно да го спакуваш како е-книга и да го продаваш како WSO по некои 7-10 долари.
мада.. на крај краева.. кој ги врти америте.
ако најдеш време да го спакуваш ова како електронска книга со упатство.. јас со задоволство би платил 500-600 денари за да ти ја видам мајсторијата (а претпоставувам дека и други би го направиле истото).. па би можеле да почнеме да правиме некои наши iBiz WSO :)

уште еднаш.. честитки :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
^ Наскоро ќе имаме маркет каде што ќе може да се продава па може уште сега да се спреми да изработи е-книга :)
 

Seophisticated

Истакнат член
Зачленет/а
4 ноември 2011
Мислења
196
Реакции
55
честитки Викса!

Пред се, браво Викса! Продолжи така строго и дисциплинирано, додавај twistovi и оптимизирај за конверзии :)

Луѓе не бидете чудни, Викса со задоволство би ви објаснил што и како работел. Не секој детал но верувам главните чекори би ги покрил. Затоа и се отвораат маркетинг дневници, за споделување на искуството, за совети и за мотивација.

Најважниот фактор во целата онлајн заработка е фокусирањето и максималната посветеност. Треба да се одлучите што да правите, да го сметате тоа како сериозно работно место каде ако не си ги извршите сите дневни обврски нема да го постигнете тоа што сакате (во реалност би добиле отказ).

---------- Објавено во: 03:32 PM ---------- Претходниот пост е постиран во: 11:46 AM ----------

Dobro e da stavish i eden screen shot please posto mnogu luge koi shto im go posocuvam forumov i temava kako motivacija se somnevaat vo relevantnosta -.-

P.S. iskreno se izvinuvam shto pisuvam na latinica, nemam kirilicna poddrshka na fax i zakluceni se site opcii za da ja ovozmozam istata.
 
На врв Дно