Дневник Прв Француски Дневник

Marko

Член
Зачленет/а
16 јануари 2013
Мислења
40
Реакции
31
Епа утре го пуштам мојот нов Француски нич на CPAlead.
Не баш да ми даваше добри резултати на AWM CR = 0.60% :mad:
Па го мењам на CPAlead бидејќи гледам да стигнам барем до 0.50$ EPC што е мислам дури и под Average за CPA но ми одговара.

Моментален статус за ничот:
Сум трет на прва страна за главен keyword:
15К вкупни барања
Добивам одприлика 50 unique clicks на surveys на ден.
Правам нула на AWM. Нормално би требало да имам барем еден ПИН но претходно нешто ме заебаваше на AWM така да пробуваме на CPAlead

Вебстраната е средена, клипот среден, текстот среден, content lockertot треба да го средувам дома.

Резултати дуаѓаат утре од првите 50 unique clicks. Stay tuned

-Марко
 

Chuck Norris

Активен член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
250
Реакции
33
Веб-страница
google.com
Ти посакувам многу среќа и успех во целта. Знам дека е „деловна тајна“ но ако може да откриеш како и на кој начин го пронајде ничот, дали имаш платено за keyword research или SEO? :)
 

Marko

Член
Зачленет/а
16 јануари 2013
Мислења
40
Реакции
31
Ти посакувам многу среќа и успех во целта. Знам дека е „деловна тајна“ но ако може да откриеш како и на кој начин го пронајде ничот, дали имаш платено за keyword research или SEO? :)

На мобилен во школо си ги пребарувам, од еден збор барам предлози па нови па нови, ги проверувам на резултати и анализирам конкуренција.
Пуштам тест за посетители ако удри над 20 unique clicks без ништо пробување значи е барано.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Со среќа многу пари да си направиш. :)
Иначе и јас би правел ама слабо францускиот, не го зборам. :D
 

Marko

Член
Зачленет/а
16 јануари 2013
Мислења
40
Реакции
31
Упдејт до сега 14 Unique Clicks за 2 саати.
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Повеќе се исплаќа со CPAlead ? И тешко е да се регистрираш таму ?
 

Pance

Нов член
Зачленет/а
27 август 2013
Мислења
16
Реакции
1
со среќа работата и повеќе да имаш од тоа што си сега
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Епа утре го пуштам мојот нов Француски нич на CPAlead.
Не баш да ми даваше добри резултати на AWM CR = 0.60% :mad:
Па го мењам на CPAlead бидејќи гледам да стигнам барем до 0.50$ EPC што е мислам дури и под Average за CPA но ми одговара.

Моментален статус за ничот:
Сум трет на прва страна за главен keyword:
15К вкупни барања
Добивам одприлика 50 unique clicks на surveys на ден.
Правам нула на AWM. Нормално би требало да имам барем еден ПИН но претходно нешто ме заебаваше на AWM така да пробуваме на CPAlead

Вебстраната е средена, клипот среден, текстот среден, content lockertot треба да го средувам дома.

Резултати дуаѓаат утре од првите 50 unique clicks. Stay tuned

-Марко

Со среќа колега :p
 

Marko

Член
Зачленет/а
16 јануари 2013
Мислења
40
Реакции
31
26 Unique clicks денес.[DOUBLEPOST=1381313482,1381263293][/DOUBLEPOST]Вчера денот завршен со 32 Unique Clicks 0 Leads
Мењам структурата на content lockot.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
26 Unique clicks денес.[DOUBLEPOST=1381313482,1381263293][/DOUBLEPOST]Вчера денот завршен со 32 Unique Clicks 0 Leads
Мењам структурата на content lockot.

епа така ви е кога се лакомите со пин, смени некој друг офер
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
A каков друг оффер да ставам за Франција кој не е пин?

па ја тоа неможам да ти го кажам пошто незнам која мрежа си, а и не таргетирам французи, ама сигурен сум дека мора да има некој друг Install, Download, Sign up, Double Opt-In, etc.....

пробај и види дали ке ти конвертираат тие 30тина клика што ги имаш...

а пин, за мене најдобро конвертира во Аустралија, секоја недела редовно рокам по браем еден $15 од лид
 

Marko

Член
Зачленет/а
16 јануари 2013
Мислења
40
Реакции
31
па ја тоа неможам да ти го кажам пошто незнам која мрежа си, а и не таргетирам французи, ама сигурен сум дека мора да има некој друг Install, Download, Sign up, Double Opt-In, etc.....

пробај и види дали ке ти конвертираат тие 30тина клика што ги имаш...

а пин, за мене најдобро конвертира во Аустралија, секоја недела редовно рокам по браем еден $15 од лид

На CPAlead, зафрканција е да ставам франција и инстал од 0.30.
Немам никаков профит.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
На CPAlead, зафрканција е да ставам франција и инстал од 0.30.
Немам никаков профит.

ако веќе си влезен во француски страни, зошто не си најдеш која мрежа има највисоки офери за франција?

а кој ти е профитот овие денови - 30 Clicka - 0$ - Депресија!!!! подобро да гледам по 3-5$ на ден него чиста нула со солидна активност за барем 2-3 конверзии..
 

Marko

Член
Зачленет/а
16 јануари 2013
Мислења
40
Реакции
31
ако веќе си влезен во француски страни, зошто не си најдеш која мрежа има највисоки офери за франција?

а кој ти е профитот овие денови - 30 Clicka - 0$ - Депресија!!!! подобро да гледам по 3-5$ на ден него чиста нула со солидна активност за барем 2-3 конверзии..

Па тоа и правам сега тестирам мрежи со различна позиција на content locker. И на најдобрата пуштам фулл трафик.
 
На врв Дно