Дневник Прв Интернет Маркетинг Дневник

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Најпрво да ви се заблагодарам на сите за искрените честитки.
Успешно заврши првата недела со заработени 299.23$
4341589cb82d2c72a509bc9a3501ee07.png

Овие пари се заработени со помош на Фан страна со 90 000 фанови и 2те страни рангирани на #1 ~ #3 позиција. Минатата недела изработивме уште 2 страни и чекаме исплата од CPAGrip за да инвестираме во СЕО.
И уште да напоменам дека овој CPA бизнис го водам заедно со @MaximuSR. Така да и 2јцата сме заслужни за сето што сме го направиле досега.


Преостанато: 700.77$
19d583a73e029ac0bb7f3bc24acda884.png


Поздрав & следен репорт во Петок 7 Март.
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Браво, само продолжи. Иначе многу ти е мал CR, имаш пробано со некоја друга компанија како AWM? Мој совет ти е да пробаш со некоја PPD мрежа како Sharecash, сигурен сум дека ќе ти се подобри CR-то...
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Браво, само продолжи. Иначе многу ти е мал CR, имаш пробано со некоја друга компанија како AWM? Мој совет ти е да пробаш со некоја PPD мрежа како Sharecash, сигурен сум дека ќе ти се подобри CR-то...

Едната страна може ППД а другата не. Инаку не многу заебанци има со AWM, многу се прават паметни у последно време и затоа не работиме со нив. Добри се и CPA Grip. Има 24 часа контакт со админ а и ни направија на секој 15 дена исплата.
 

МартинСК

Член
Зачленет/а
17 јануари 2014
Мислења
65
Реакции
18
Честито, одлична заработка, се надевам дека ќе си ја постигнете целта :D Користите fake или legit niche?
 

МартинСК

Член
Зачленет/а
17 јануари 2014
Мислења
65
Реакции
18
Fake- читови/генератори/ хакови фактички се шо не можеш да им го дадеш од коа ќе попунат некоја понуда
Legit - Туторијали, Е-книги, Guides односно кога го добиваат она шо го барале од кога ќе потпунат понуда.
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Успешно заврши и втората недела со заработени 268.45$.
1c5ffc7669914e1edaa21374af2a1099.png

Заработено: 567,68$
Преостанато: 432,32$

Поздрав & следен репорт 14 Март.
 

darky

Активен член
Зачленет/а
26 февруари 2012
Мислења
148
Реакции
74
Браво друже, те гледам често си на cpagrip chat. Добро напредуваш...
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Секоја чест, твојот дневник го постирав на ИБиз фан страната!
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Мала мотивација за мене, а се надевам и за сите вас!
motivacija.png
[DOUBLEPOST=1394799176,1394405948][/DOUBLEPOST]Успешно заврши третата недела со заработени 365,15$.
6e2a3f51eace500b367966bb3a504918.png

Заработено: 932,83$
Преостанато: 67,17$

Поздрав & следен репорт 21 Март.
 

МартинСК

Член
Зачленет/а
17 јануари 2014
Мислења
65
Реакции
18
Браво, секоја чест :D Колку инвестираше за рангирање на првите две страни?
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
250 или 270$ :)[DOUBLEPOST=1395017741,1394912014][/DOUBLEPOST]Целта е достигнета за 3 недели и 1 ден. Искрено не очекувавме дека ќе ја достигнеме целта за 1 месец, а не пак за 3 недели. Тоа е тоа.

03892ecf2aceb37a2336c930e5c4f9ca.png

d3a94d1cfe94b5036c159667f014ea28.png


Поздрав до сите и ви благодариме многу за подршката што ни ја дадовте!
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
со оглед на тоа што сте двајца, сте требале поголем лимит да стаите.

сепак честито
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Ова беше вака ради ред... Уствари ние не се ни надевавме на таква сума деќа ќе заработиме за 1 месец а камоли за 3 недели. Тоа повеќе ни беше тестирање и проба како се работи со ЦПА. Сега сме малку повеќе запознаени со ЦПА, научивме некој трикови за подобра конверзација и слично. Сега направивме уште 2-3 страни и повеќе ќе бидеме посветени на нив. Ќе инвестираме солидна сума, и доколку успееме да ги ранкираме ќе биде супер.
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Честитки на одличната заработена сума, после ова не застанувајте никако кога еднаш ќе научите ЦПА никогаш нема да заборавите! Уште еднаш Со среќа да си ги трошите парите :ziveli:
 
На врв Дно