Дневник Прв Интернет Маркетинг Дневник

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Еве го и мојот прв Интернет Маркетинг Дневник! :ziveli:
Овој дневник го отворам заради своја сопствена мотивација & да живнее малку овој под-форум :)

Главна цел :
1000$ - на месец
-Моментално 200-400$

Компанија:
CPAGrip

Што направив денеска:
-Направив 2 страни, го средив и оптимизирав
-Направив и 2 видеа и истите ги прикачив на Youtube & VBox7
-Со помош на @Goranski ја рангиравме 1 страна.

Што имам :
- 1 Рангирано видео на youtube.
- 1 Страна е рангирана на #1-#3 на 6-7 keyword-и со вкупно пребарувања од 150 000.
- 2 Страна е рангирана на #1-10 на 5 keyword-и од кој на #3 сум на keyword со 90 000 и на #10 место на keyword со 1 200 000 пребарувања.

Што ми е во план?
-Да направам уште некоја страна и да го зголемам главната цел.Еднаш неделно ќе објавувам резултати :)
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
Со среќа и повеќе од целта да напраиш:ziveli:
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Со среќа друже, само напорно работи и не се откажувај, еден ден ке стигниш до целта.
 

darky

Активен член
Зачленет/а
26 февруари 2012
Мислења
148
Реакции
74
Среќно! Си избрал добра компанија. За колку време успеа да ги рангираш страните?
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Среќно! Си избрал добра компанија. За колку време успеа да ги рангираш страните?
На едната страна испробав приватни блогпостови и се рангира за 1-2 недели а на другата страна работеше @Goranski, и таа се рангира за исто време.
-------
Благодарам на сите!
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
На едната страна испробав приватни блогпостови и се рангира за 1-2 недели а на другата страна работеше @Goranski, и таа се рангира за исто време.
-------
Благодарам на сите!
Колку постови купи? И дали страната ти беше за едно ниче со повеќе артикли или за мулти ниче?
И ако не е проблем да кажеш од каде ги купи постовите ?
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Колку постови купи? И дали страната ти беше за едно ниче со повеќе артикли или за мулти ниче?
И ако не е проблем да кажеш од каде ги купи постовите ?

500 постови, за 1 ниче е. Инаку на blackhatworld наидов на еден тип... ако го најдам подоцна ќе ти го пратам по ПП.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Со среќа!!! И многу повеќе да направиш и многу брзо да ја надмашиш целта. :)
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Колку постови купи? И дали страната ти беше за едно ниче со повеќе артикли или за мулти ниче?
И ако не е проблем да кажеш од каде ги купи постовите ?

За постови деновиве ке донесам многу добра писателка, дипломирана за Анаглиски јазик, жената живее во скопје, украинка е по националност и пишува многу добри артикли. Обрнува големо внимание на секој артикал 100% мануелно пишување, нема препис... Ја сум многу задоволен... и многу е практично дека е од мк, и за плаќање и за договарање. Девојката знае солидно Македонски јазик, така да не е проблем за договаррање и поголеми проекти. Семинарски, книги етц....
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
За постови деновиве ке донесам многу добра писателка, дипломирана за Анаглиски јазик, жената живее во скопје, украинка е по националност и пишува многу добри артикли. Обрнува големо внимание на секој артикал 100% мануелно пишување, нема препис... Ја сум многу задоволен... и многу е практично дека е од мк, и за плаќање и за договарање. Девојката знае солидно Македонски јазик, така да не е проблем за договаррање и поголеми проекти. Семинарски, книги етц....Еве контакт за пишување

Skype: lyolya_91
ime: Zoja

slobodno kazete i deka sum ja preporacal.
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Со среќа, ти посакувам голем успех!!
 
На врв Дно