Прашање за affiliate marketing

Mario

Нов член
Зачленет/а
24 април 2013
Мислења
11
Реакции
1
Веб-страница
test.itcmacedonia.com
Здраво, јас сум нов член на форумов и сретнав многу интересни и потребни работи околу интернет заработувачка. Мене ме интересира една работа, имам свој блог за здравје и здрава исхрана со мој оргинални текстови и веќе 2 месеци го туркам и сакам да прашам дали може да продавам продукти од амазон( нормално, продукти за здравје) и да заработам од тоа. Поздрав.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Добредојде Марио на ИБиз!

Да, можеш да продаваш продукти преки affiliate системот на Amazon.
Начинот да ги повлечеш парите е преку:
  • 10$+ Amazon Gift картичка која можеш да ја користиш за купување на Amazon
  • 100$+ чек за корисници надвор од US.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
топ ти е сајтот само тргни ги линковите од футер премногу е спами.... а и коментите не ги одобрувај сите, гледаш дека ти лнкаат цело време, само мој совет!!!
 
На врв Дно