Прашање во врска со Нулирана Тема/Модул

daceee90

Член
Зачленет/а
4 август 2013
Мислења
21
Реакции
3
Вака моментално отварам една веб продавница во Словенија, па ме за нима дали пречи ако имам Нулирана тема или модул нормално за почеток додека појде да не тропам пари у луфт за старт.. користам OpenCart

Фала
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
разгледај го кодот, страна по страна, ред по ред. Ако е се чисто немаш никаков проблем, но многу често нулирани страни се полни со лош код. Знаеш дека има начин да се вметне и енкриптиран код кој не излгеда како HTML.
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Би го рекол истото што го рече Горански, најдобро би било да си идеш со бесплатните теми или пак да си купеш некоја.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Имаш добри бесплатни теми(не иди со нулирана од причини како што рече Goranski), ако купуваш земи од OpenCart продавницата. :)
 

buli

Член
Зачленет/а
31 јануари 2013
Мислења
71
Реакции
13
Имаш добри бесплатни теми(не иди со нулирана од причини како што рече Goranski), ако купуваш земи од OpenCart продавницата. :)
Ако има "добри бесплатни теми", кажи некоја! И јас сум во постапка на одбирање на е-шоп тема. Во дилема сум помеѓу http://8theme.com/demo/blanco-wo/ и http://demo.yithemes.com/socute/
Кажете која би ми ја препорачале!? Ги тестирав на Гугл Спидтест, но не сум задоволен толку од резултатот. Ако знаете некоја слична, (може поевтина) Ве молам да ми ја препорачате!
 
На врв Дно