Прашања околу CPA

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Ќе може ли некој да ми покаже како треба да изгледа еден сајт наменет за CPA ?
Планирам да направам сајт каде што ќе ги ставам понудите но незнам како да изгледа...
Хмм, јас само би ти препорачал да бидеш оргинален, смили нешто добро што го нема кај никој друг, затоа што многу има блогови а и вебсајтови со опис нешто како: get free stuffs online.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Ќе може ли некој да ми покаже како треба да изгледа еден сајт наменет за CPA ?
Планирам да направам сајт каде што ќе ги ставам понудите но незнам како да изгледа...

ти прво испланирај некоја добра понуда да не биде iPhone и слично, па после страна, плус не ти треба страна, ти треба само добар извор на платени посетители, има доста понуди кои дозволуваат да ги носиш дирктно на линк.

иначе ако сакаш да имаш некаква конверзија, треба да изработиш информативен сајт што ќе има корисни информации за него и не нападни баннери. Не очекувај некој да ти кликне на сајт со 100 понуди и ништо друго на него, Freebies like.

CPA најдобро конвертира со content locking, треба да си малце креативен да смислиш нешто добро и нормално да ранкираш или да купиш трафик.
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
CPA страни кој дозволуваат incent traffic? т.е. (за тие што не знаат) да има некој offers со sing up и да е можно да платам јас за некој да се зачлени, тоа да е дозволено. Искуства...?
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
На инсентли има во моментов 41 таква понуда, на линкот подолу можеш да ги разгледаш поnудите:
Код:
http://www.incentlyoffers.com/traffic-methods.php?method=cash

Јас, пред некое време сакав да пробам со microworkers и blamads/adscendmedia ама кај нив било забрането користење на mw.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
http://timelimitedfreeoffers.blogspot.com/
Со овај почнав и на овај имам најмногу работено.


7search.com е најдбро при користење на платен трафик, и ти дозволуваат на праќаш трафик директно на понудите без притоа да е потребен ландинг страна. 7search.com најстариот провајдер за платен трафиk и е ефтина варијанта на Google Adwords, се разбира дека не е толку квалитетен како Adwords но затоа е многу ефтин, јас имам супер резултати со peerfly. ке седнам деновиве да напишам артикал за 7search.com.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,035
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Да ја освежам малце темава, за тие кои што се бават со CPA во моментов и тие кои користат Peerfly дали може да ги пробате овие 2 понуди, некако добро ми конвертираа мене за разлика од оние стандардните iphone понуди, можеби поради тоа што iphone има голема конкуренција, како и да е пробајте и дајте рипорт.
Понудите:
Код:
http://www.peerflyoffers.com/offer.php?id=3147
http://www.peerflyoffers.com/offer.php?id=5604
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Да ја освежам малце темава, за тие кои што се бават со CPA во моментов и тие кои користат Peerfly дали може да ги пробате овие 2 понуди, некако добро ми конвертираа мене за разлика од оние стандардните iphone понуди, можеби поради тоа што iphone има голема конкуренција, како и да е пробајте и дајте рипорт.
Понудите:
Код:
http://www.peerflyoffers.com/offer.php?id=3147
http://www.peerflyoffers.com/offer.php?id=5604

Мене добро ми конвертира Six Flags. Долго време ја користам а ја одбрав од причина што сум бил во Six Flags пред 10тина години и така носталгично ја одбрав а и знаев дека ке конвертира, пошто Six Flags е во топ 10 светски ролер костер паркови. Другиот баш ке го пробам со платен трафик и ке репортирам.
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Дали е исплатливо на промовираш на фб твојата страница со линк до некоја понуда од Peerfly... ?
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Ако ти се таргетирани луѓето кои лајкнале, секако :)
 

Pance

Нов член
Зачленет/а
27 август 2013
Мислења
16
Реакции
1
zdravo jas sakam da prasam nesto ima li nekoj od tuka so ima acaunt na CPA Elites premium account taa e strana kade sto bokica e admin tama ako go znaeto toj e eden od najdobrite vo mk kade sto pravi 500 dolari na den ako nekoj ima tama acunte neka prate nekoj sodrzini zatoa sto tama ima mnogu korisni soveti kade ste moze na site da ni pomogne odnapret fala
 

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
zdravo jas sakam da prasam nesto ima li nekoj od tuka so ima acaunt na CPA Elites premium account taa e strana kade sto bokica e admin tama ako go znaeto toj e eden od najdobrite vo mk kade sto pravi 500 dolari na den ako nekoj ima tama acunte neka prate nekoj sodrzini zatoa sto tama ima mnogu korisni soveti kade ste moze na site da ni pomogne odnapret fala

А зошто ти не се регистрираш?
 

darky

Активен член
Зачленет/а
26 февруари 2012
Мислења
148
Реакции
74
Јас имам вип пристап, кажи што точно те интересира? btw Бокица е исфрлен од форумот пред една недела, него го нема...
 

sash

Член
Зачленет/а
29 јануари 2012
Мислења
84
Реакции
28
Убаво би било некој добар CPA метод да испробаме. А дали ти се исплаќа што купи Elites или Legends account?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Убаво би било некој добар CPA метод да испробаме. А дали ти се исплаќа што купи Elites или Legends account?добар метод за испроба, не постои, постои напорна работа и тестирање, кај секој различно....
 

darky

Активен член
Зачленет/а
26 февруари 2012
Мислења
148
Реакции
74
Убаво би било некој добар CPA метод да испробаме. А дали ти се исплаќа што купи Elites или Legends account?

Имам i Elites и Legends. По мене Legends има по битни работи...
Btw ако мислите дека ќе најдете чуда ќе се излажете, големите играчи секогаш ги кријат своите тајни...
Пр. Бокица откри како го користел фејбук за добивка. Мошне интересно, веќе се користи наголемо...
 
  • Like
Реакции: sash

Nikac313

Нов член
Зачленет/а
10 септември 2013
Мислења
2
Реакции
0
Ептен сум нов во сето ова и би сакал да ве прашам нешто накратко... почнав пред неполн месец со работа и креирав блог, се трудам на секој можен начин да донесам публика кон страната, одамна сум примен во adscend media и од таму вадам понуди, ете конкретно имам понуда која вели дека се бара само email-submit.. а мене ми изглеа дека има цело survey што треба да се пополнува и тон од информации кои треба да ги внесе кој било што ке кликне на понудата... е сега... имам негде 20 кликови на понудата, и ниедна конверзија, вероватно сите кога го отвориле веднаш се откажале, а бидејки е за usa стрикно, неможам да видам што е проблемот и каде грешам... некој да не знае до што е работата ? :)
-пак ке спомнам, ептен сум нов... имам само 0.60$ досега заработено од слична на оваа понуда и тоа е се... на блогот некако досега собрав вкупно 2200 посети... али тие 0.60$ се све што заработив
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Промовираш ли го некаде блогчето ? Направи видео за него, видео за понудата, прикачи ги на YouTube, у дескрипшн стави линк до блого и 50-тина екстра тагови. Додавај лајкови и прегледи со вагекс, addmefast и слични сајтови. Имаше и едно програмче тука некаде на форумо, YouLikeHits, збираш кредити и си ставаш на твои видеа за прегледи, лајкови и слично..
 

Nikac313

Нов член
Зачленет/а
10 септември 2013
Мислења
2
Реакции
0
Промовираш ли го некаде блогчето ? Направи видео за него, видео за понудата, прикачи ги на YouTube, у дескрипшн стави линк до блого и 50-тина екстра тагови. Додавај лајкови и прегледи со вагекс, addmefast и слични сајтови. Имаше и едно програмче тука некаде на форумо, YouLikeHits, збираш кредити и си ставаш на твои видеа за прегледи, лајкови и слично..


имам профил и имам 3 видеа поврзани со артиклите на блогот
 
На врв Дно